HOKEJ

Turniej o Puchar Niepodległości w hokeju. Polacy pokonali Estonię

Hokej na lodzie

W Turniej o Puchar Niepodległości Polacy weszli z przytupem.

Podopieczni Roberta Kalabera nie dali Estończykom szans. Mecz zakończył się wynikiem 7:3.

Pierwszy celny strzał na konto biało-czerwonych oddał Bartosz Ciura już na początku meczu. Następny gol strzelił Dariusz Wanat w piętnastej minucie spotkania, a dwie minuty później celnym strzałem odgryzł się Estończyk Robert Rooba.

Drugą tercję spotkania całkowicie zdominowała reprezentacja Polski, zdobywając trzy gole. Dwa gole zdobył Bartłomiej Jeziorski, a trzeci poszedł na konto Filipa Komorskiego.

Estończycy obudzili się w trzeciej tercji meczu. Obie drużyny dwa razy umieściły gumę w bramce przeciwnika. Celne strzały dla polskich hokeistów oddał Alan Łyszczarczyk i Patryk Krężołek.

POLSKA – Estonia 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)

Ciura 1, Wanat 15, Jeziorski 23, Jeziorski 27, Komorski 29, Łyszczarczyk 49, Krężołek 57 – Rooba 17, Arrak 45, Lovkov 52

Polska: Zabolotny, Miarka, Kostek, Wanacki, Jeziorski, Wałęga, Paś, Ciura, Jaśkiewicz, Łyszczarczyk, Komorski, Krężołek, Dronia, Kurnicki, Kiedewicz, Smal, Bukowski, Zieliński, Horzelski, Tyczyński, Krzemień, Wanat

Estonia: Koitmaa, Virro, Slessarevski, Lahesalu, Rooba, Kombe, Jurgens, Kulintsev, Osspiov, Arrak, Embrich, Viitanen, Novikov, Kookma, Linde, Lovkov, Kiik, Tammeorg, Fursa, Fedorovits, Puzakov