WARSZAWA

Tragedia w Zagórzu. Zginął 5-letni chłopiec przygnieciony przez ciągnik

Mazowsze

7 września w miejscowości Zagórze doszło do tragicznego wypadku.

Dwoje dzieci wypadło z łyżki ładowacza ciągnika rolniczego, w którym były przewożone przez 70-letniego mężczyznę. Niestety pomimo reanimacji 5-latek zmarł. Drugi 6-letni chłopiec został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

7 września przed godziną 16 w miejscowości Zagórze w powiecie przysuskim, na prywatnej posesji 70-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym przewoził w łyżce ładowacza, która znajdowała się z przodu ciągnika, dzieci w wieku 5 i 6 lat. W pewnym momencie dzieci wypadły z łyżki i na skutek zdarzenia 5-letni chłopiec pomimo reanimacji zmarł. Natomiast drugi 6-letni chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna który kierował ciągnikiem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podwórze gospodarstwa rolnego jest codziennym miejscem pracy rolnika, a jednocześnie to tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne. W trakcie zabawy często dochodzi do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia, porażenia prądem, zatrucia środkami ochrony roślin. Zdarza się również, że dzieci wchodzą na maszyny rolnicze. A to już krótka droga do nieszczęśliwego zdarzenia. Pamiętajmy, że korzystanie z pojazdów i urządzeń rolniczych nie zwalnia nas od należytej opieki nad dziećmi. Najmłodsi nie powinni pomagać, czy przebywać w okolicznościach, które mogą zagrażać ich życiu i zdrowiu. Chrońmy dzieci przed niebezpiecznymi zabawami przy maszynach rolniczych. Od naszej odpowiedzialności zależy życie innych.

Od początku roku na Mazowszu doszło do 10 zdarzeń w gospodarstwach z udziałem osób i maszyn rolniczych.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button