LOTNICZE NEWSY

Rekordowy sierpień w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin. Pierwszy samolot Boeing 737-8200 “Gamechanger” już wylądował

Nowe samoloty “Gamechanger” w Polsce

Pierwszy samolot Boeing 737-8200 “Gamechanger” w barwach Buzz wylądował 9 września na lotnisku Warszawa/Modlin.

To pierwsza z ośmiu maszyn 737-8200, które Buzz odbierze jeszcze w tym roku. Inwestycja Grupy Ryanair potwierdza zaangażowanie w dalszy rozwój w Polsce. Nowe samoloty “Gamechanger” zostaną zbazowane na lotniskach Warszawa/Modlin, Kraków oraz Wrocław i dołączą do 46 innych maszyn zarejestrowanych w Polsce, umożliwią także utworzenie ponad 200 nowych miejsc pracy dla pilotów oraz personelu pokładowego.

Nowy Boeing 737-8200 „Gamechanger” umocni pozycję Buzz i Grupy Ryanair w zakresie ochrony środowiska. Nowy samolot może pomieścić o 4% więcej pasażerów niż 737-800, przy mniejszym zużyciu paliwa (o 16%) i emisji hałasu niższej nawet o 40%. Samoloty te umożliwią Grupie Ryanair obsługę bezpośrednich lotów z Polski w komfortowych warunkach, mając na uwadze troskę o środowisko. Dzięki nowym samolotom Grupa Ryanair pozostanie liderem w ożywianiu ruchu lotniczego i turystyki w całej Europie.

Michał Kaczmarzyk, Prezes Buzz – linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair, powiedział:

„Cieszymy się z otrzymania nowego samolotu „Gamechanger” prosto z fabryki Boeinga w Seattle. Jest to pierwszy tego typu samolot w Polsce i jeden z 8, które wejdą do naszej floty do końca tego roku. Wszystkie nowe samoloty trafią do polskich baz w Warszawie-Modlin, Krakowie oraz Wrocławiu.

Buzz jest zaangażowany w odbudowę ruchu lotniczego oraz turystyki w Polsce. Dysponujemy obecnie 47 maszynami łącznie, z których 27 na stałe bazuje i operuje z polskich lotnisk, w tym: Krakowa, Wrocławia, Warszawy-Modlin, Katowic, Poznania, Gdańska. Nowe samoloty 737-8200 to ponad 200 nowych miejsc pracy dla pilotów i personelu pokładowego w Polsce. Obecnie w Grupie Ryanair w Polsce zatrudnienie znajduje ponad 1600 wysoko wykwalifikowanych specjalistów w tym: załogi lotnicze, inżynierowie, specjaliści IT oraz personel obsługi naziemnej.

Nowe samoloty zapewnią więcej połączeń i turystów w Polsce, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa oraz emisji CO2 i hałasu. Nie możemy się doczekać powiększenia naszej obecnej floty o kolejne Boeingi 737-8200 „Gamechanger”.

Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin powiedział:

“Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym lotniskiem w Polsce, na którym wylądował Boeing 737-8200 “Gamechanger” w barwach Buzz.
Decyzja o zbazowaniu pierwszego z ośmiu Gamechanger’ów na naszym lotnisku to doskonała wiadomość dla naszych pasażerów, którzy będą mogli odbywać tanie podróże lotnicze na pokładzie jednego z najnowocześniejszych samolotów na świecie.
Dla naszej firmy, która podejmuje wiele działań i inicjatyw, aby lotnisko było przyjazne środowisku nie bez znaczenia jest fakt proekologicznego rozwoju floty Ryanair, która będzie wykonywać operacje z naszego lotniska, emitując przy tym o ponad 40% mniej hałasu w stosunku do dotychczas operujących maszyn. Dzięki temu nasza działalność będzie bardziej przyjazna środowisku naturalnemu.”

Samolot Boeing 737-8200 “Gamechanger” (fot. pras.)

Sierpień rekordowym miesiącem w 2021 r w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin

Kolejny miesiąc wzrostu odprawionych pasażerów na Lotnisku Warszawa/Modlin. Sierpień to do tej pory najlepszy miesiąc 2021 roku. Z usług Portu Lotniczego skorzystało blisko 220 tysięcy pasażerów.

W sierpniu z usług Portu Lotniczego Warszawa/Modlin skorzystało 219 647 podróżnych. To wzrost aż o 104,7% w stosunku do sierpnia 2020.

– Z każdym miesiącem widzimy jak w szybkim tempie odbudowuje się ruch pasażerski w naszym Porcie. Odnotowany w sierpniu wolumen ruchu stanowił już 72,5% poziomu ruchu z sierpnia 2019 roku. Bezsprzecznie, do tak dobrych wyników przewozowych przyczyniła się bardzo bogata oferta połączeń lotniczych na naszym lotnisku, w tym tych typowo wakacyjnych. Przewidujemy, że przy utrzymaniu się obecnego trendu wzrostu, w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z wyników porównywalnych do tych sprzed pandemii – mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Lotnisko sukcesywnie rozwija także swoją siatkę połączeń poprzez uruchamianie nowych kierunków, jak i wzrost liczby połączeń na istniejących trasach. W sierpniu br. pasażerowie mogli korzystać z oferty ponad 170 połączeń tygodniowo na 53 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

Już od najbliższego sezonu zimowego zwolenników taniego latania z Lotniska Warszawa/Modlin czekają kolejne inauguracje nowych połączeń. Tym razem siatka połączeń Portu zostanie wzbogacona o następujące kierunki: Helsinki (4 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu), Malta (3 razy w tygodniu) i Aarhus (2 razy w tygodniu).

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Pasażerowie korzystający z usług Portu jeszcze w tym roku będą mogli doświadczyć komfortu podróży lotniczych na pokładach najnowocześniejszych statków powietrznych typu Boeing 737-8200 „Gamechanger”, które sukcesywnie zastąpią statki we flocie przewoźnika dedykowanej do obsługi tras z Lotniska Warszawa/Modlin.

9 września br. na Lotnisku Warszawa-Modlin dokonano oficjalnej prezentacji pierwszego z ośmiu nowo nabytych przez Ryanaira tego typu samolotów w barwach Buzz (nowej marki irlandzkiego przewoźnika).

Lotnisko Warszawa/Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Od uruchomienia z lotniska pierwszych połączeń, skorzystało z niego ponad 19 milionów pasażerów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button