WARSZAWA

Groził bronią kierowcy autobusu szkolnego, bo ten zwrócił mu uwagę

Gmina Sierpc

Sierpeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził przedmiotem przypominającym broń kierowcy autobusu szkolnego, ponieważ kilka dni wcześniej zwrócił mu uwagę.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

We wtorek (9.04) rano dyżurny sierpeckiej jednostki (woj. mazowieckie) otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Sierpc młody mężczyzna groził przedmiotem przypominającym broń kierowcy autobusu szkolnego. Kierowca autobusu zaczął rozmowę z napastnikiem, wyjął też telefon i nagrywał zdarzenia. Mężczyzna wystraszył się tego i szybko uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli przedmiot, który  przypominał broń palną. Ustalili również, co było powodem takiego zachowania 30-latka. Jak się okazało kilka dni wcześniej kierowca tego autobusu szkolnego zwrócił uwagę opiekunowi dziecka o odbieraniu go z miejsca do tego wyznaczonego.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu świadków zdarzenia i zebraniu materiału dowodowego, 30-latek usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button