KRAKÓW

Szczucin. Kolejne pobicie. Rozbój dwóch 17-latków na 14-latku. Grozili śmiercią

Małopolska

Policjanci z komisariatu w Szczucinie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 14-latku.

Do przestępstwa doszło 2 marca br. w godzinach południowych na terenie Szczucina (woj. małopolskie).

W Szczucinie na ul. Rudnickiego dwaj nastolatkowie zażądali pieniędzy od 14-latka, który wracał po lekcjach ze szkoły. Kiedy ich nie otrzymali, pobili go. Po czym dokonali kradzieży wyrobów tytoniowych, które nieletni przy sobie posiadał.

14-latek w wyniku pobicia z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Młodzi mężczyźni, wykorzystując komunikator internetowy po zdarzeniu grozili pozbawieniem życia swojej ofierze.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie wszczęli w tej sprawie dochodzenie. Policjanci zatrzymali 6 marca dwóch wytypowanych 17-latków. Jeden z nich to mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, a drugi województwa świętokrzyskiego.

Usłyszeli oni zarzuty dokonania rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu, do czego się przyznali. Prokurator wobec zastosował nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zakazu zbliżania i kontaktu z 14-latkiem.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, lecz nieletnim po ukończeniu 15. roku życia za popełnienie tego przestępstwa grozi kara dwóch trzecich górnej granicy ustawowego zagrożenia (tj. 8 lat) zgodnie z art. 10 kodeksu karnego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. 17 latkowie czyli można sądzić jak osobę dorosłą. Obaj po 25 lat więzienia, problem rozwiązany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button