KRAKÓW

Strachliwi mieszkańcy. Wąż okazał się… gumową zabawką

Małopolska

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy policji oraz strażacy PSP Oświęcim zostali wezwani przez mieszkańców Rajska do nietypowej interwencji.

Mieli złapać egzotycznego węża, wygrzewającego się w wiosennym słońcu.

W piątek (26.04.br.), tuż przed godziną 11 do operatora numeru alarmowego 112 zadzwoniła mieszkanka Rajska (Małopolska), która powiadomiła, że na jednym z drzew w ogrodzie, znajdującym się na ogrodzonej, lecz niezamieszkałej posesji, znajduje się egzotyczny wąż. Jak stwierdziła, gad może stanowić zagrożenie dla dzieci przechodzących ulicą lub małych zwierząt.

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. Mundurowi, zachowując zasady bezpieczeństwa zbliżyli się do drzewa, wokół którego opleciony był wąż, przypominający małego pytona. Szybko okazało się, że gad nie jest prawdziwy. Wąż był gumową zabawką, którą ktoś zawiesił na drzewie. Został zdjęty z drzewa, aby nie wzbudzał strachu u osób postronnych.

Wąż okazał się… gumową zabawką (fot. policja)

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie należą się mieszkance Rajska, która powiadomiła służby. Kobieta postąpiła prawidłowo – troszcząc się o ludzi i zwierzęta.

Jakim trzeba być idiotą, by nie rozpoznać, że jest to zabawka. Wąż poruszałby się czy syczał.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button