KRAKÓW

Wianki 2024 w Krakowie. Przywitano lato

Wiankowy zawrót głowy

Jedno z krakowskich wydarzeń plenerowych, tj. wianki już za nami.

Sobota upłynęła pod znakiem muzyki, plecenia wianków i szeregu aktywności związanych z nocą Kupały. Na tym jednak nie koniec, bo już jutro zapraszamy do wysłuchania poruszającego koncertu o świcie i wzięcia udziału w różnych okołowiankowych aktywnościach.

Sobota obfitowała w wydarzenia związane z muzyką, zabawą i celebracją tradycji. Po trwającej do rana nocy klubowej zapraszamy na koncert o świcie oraz niedzielne aktywności nastawione na regenerację.

Natalia Przybysz (fot. Robert Słuszniak/KBF)

Na scenie na Powiślu usłyszeliśmy Natalię Przybysz, Rubensa, Zalię, Freakin’ Disco i Astrid. Ale krakowskie Wianki to nie tylko wielka scena. Na uczestników święta w kilku lokalizacjach na Plantach czekały stacje plecenia wianków wraz z kwiatami, trawami i innymi roślinami, z których zostały stworzone niepowtarzalne ozdoby.

Zalia (fot. Robert Słuszniak/KBF)

Nawet gdy Wiankom towarzyszy letni deszcz, dla wielu mieszkańców i przyjezdnych jest to obowiązkowy punkt w kalendarium czerwcowych wydarzeń w Krakowie. Nie dziwi więc, że publiczność dopisała. Łącznie podczas różnych koncertów na Powiślu, w parkach i na Plantach bawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button