KRAKÓW

Stracił prawo jazdy. 18-latek jeszcze go nie zdążył odebrać

Małopolska

18-latek, który kilkanaście dni wcześniej zdał prawo jazdy już je stracił, gdyż przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 km/h.

Nastolatek w miejscowości Dobra (woj. małopolskie) pędził z prędkością 119/ km/h. Ten młodzieniec nie odbierze już blankietu tego prawa jazdy.

Policjanci każdego dnia dokonują pomiaru prędkości z jaka poruszają się kierowcy po ulicach tego powiatu.

W sobotę 11 maja br. takiego pomiaru dokonywali w miejscowości Dobra na drodze krajowej K-28 w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

O godzinie 10:28 policjanci z limanowskiej drogówki namierzyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 119 km/h. Za kierownicą siedział 18-latni mieszkaniec gminy Mszana Dolna, który powiedział policjantom, że jeszcze nie zdążył odebrać blankietu prawa jazdy, ale posiada tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel. Mundurowi potwierdzili fakt, że 18-latek kilkanaście dni wcześniej uzyskał uprawnienia.

Zgodnie z nowymi przepisami Tymczasowe prawo jazdy to dokument cyfrowy, który daje możliwość prowadzenia pojazdu zaraz po zdanym egzaminie przez 30 dni. Ten młodzieniec nie odbierze już blankietu tego prawa jazdy.

Policjanci, za rażące naruszenie przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymali kierującemu uprawnienia na 3 miesiące. Dodatkowo ukarali go 2-tysięcznym mandatem i 14 punktami karnymi.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button