KATOWICE

Sosnowiec. Child Alert odwołany. 11-latka odnaleziona. Jest zarzut uprowadzenia

Śląskie

Kryminalni z Sosnowca prowadzili intensywne poszukiwania 11-letniej Wiktorii, która zaginęła 5 sierpnia br.

Policjanci odnaleźli dziewczynkę 7 sierpnia przed godziną 7.00. Do sprawy uprowadzenia małoletniej został zatrzymany mężczyzna. Śledztwo w tej sprawie wszczęła i nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu. Wszczęte postępowanie wyjaśni wszelkie okoliczności i szczegóły związane z jej zaginięciem.

Policjanci z Sosnowca (Śląsk) otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 11-letniej Wiktorii 5 sierpnia 2023 roku około godziny 22.00. Z przekazanych informacji wynikało, że dziecko wyszło z miejsca zamieszkania około godziny 19.00 i przez około 3 godziny nie powróciło, a telefon, który miało przy sobie był nieaktywny.

Policjanci z pełnym zaangażowaniem sprawdzali każdy trop, docierali do osób, które jako ostatnie miały kontakt z małoletnią. W poszukiwania zaangażowali się kryminalni ze śląskiego wydziału poszukiwań i identyfikacji osób.

Przy współpracy z funkcjonariuszami państwowej i ochotniczej straży pożarnej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej przeczesywali teren, gdzie dziewczynka widziana byłą po raz ostatni. Do działań wykorzystane zostały również psy służbowe. Na podstawie zgromadzonych materiałów, policjanci ustalili, że życiu i zdrowiu 11-latki może zagrażać niebezpieczeństwo, dlatego do poszukiwań zaangażowani zostali również policjanci z Komendy Głównej Policji i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

6 sierpnia 2023 roku o godzinie 19.40 Komenda Główna Policji uruchomiła system powiadamiania Child Alert.

Dzięki tej współpracy 7 sierpnia przed godziną 7.00 policjanci odnaleźli Wiktorię. Dziewczynka była cała i zdrowa. Do sprawy uprowadzenia małoletniej został zatrzymany mężczyzna. Śledztwo w tej sprawie wszczęła i nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu. Wszczęte postępowanie wyjaśni wszelkie okoliczności i szczegóły związane z jej zaginięciem.

Mężczyzna usłyszał zarzut „uprowadzenia lub zatrzymania małoletniego albo osoby nieporadnej”. Prokuratura domaga się trzymiesięcznego aresztu. Sprawcy grozi do pięciu lat więzienia.

Dotyczy to art. 211. Kodeksu karnego – kto, wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru, uprowadza lub zatrzymuje małoletniego poniżej lat 15 albo osobę nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button