CIEKAWOSTKI

Sky Princess. 330 metrowy wycieczkowiec w Gdyni. To rekord długości

Historia w Gdyni

330 metrów długości – to nowy rekord wielkości statku wycieczkowego w gdyńskim porcie.

Pobiła go jednostka Sky Princess, która we wtorkowy poranek, 17 maja, zawinęła do Gdyni. To drugi w tym sezonie statek wycieczkowy, który przypłynął do tego miasta.

W 2019 roku do Gdyni przypłynął Norwegian Getaway, mierzący przeszło 325 metrów. Przez trzy lata jednostka dzierżyła rekord długości portu. Aż do teraz. Mierzący 330 metrów Sky Princess wszedł do gdyńskiego portu we wtorek, 17 maja, tuż przed godziną 9:00. Jednostka pobiła poprzedni rekord o 4 metry. Sky Princess to jeden z najnowszych cruiserów renomowanego operatora Princess Cruises. 330-metrowa jednostka składa się z 19 pokładów, 1780 kabin, z czego zdecydowana większość z balkonami. „Niebiańska księżniczka” – bo tak można przetłumaczyć nazwę statku – jest w stanie pomieścić na swoim pokładzie ponad 3,5 tysiąca pasażerów oraz 2 tysiące członków załogi.

Sky Princess w gdyńskim porcie (fot. Paweł Kukla/UMG)

Z jakich atrakcji goście jednostki mogą korzystać na pokładzie? Multimedialne widowiska w parku fontann, pokazy filmowe, taras spacerowy z widokiem na morze, restauracje, butiki, kawiarnie, spa i odkryte baseny, kluby dla dzieci oraz obiekty sportowe – na nudę nie ma tu miejsca.

Sky Princess przypłynęła do Gdyni prosto z brytyjskiego portu w Southampton. Wycieczkowiec rozpoczął tam rejs obejmujący Europę Północną. Harmonogram jest bardzo napięty, toteż jednostka opuści miasto z morza i marzeń jeszcze tego samego dnia wieczorem. Jednak wycieczkowiec w tym sezonie jeszcze dwukrotnie odwiedzi Gdynię. Zgodnie z terminarzem portu będzie to miało miejsce 20 lipca oraz 6 września.

Poezja na początek

Sky Princess był drugim cruiserem, który w tym roku odwiedził Gdynię. Sezon zainaugurował w niedzielę, 15 maja, wycieczkowiec MSC Poesia. Robiący wrażenie 293-metrowy cruiser pod panamską banderą na swoim pokładzie transportuje do 3 tysięcy pasażerów, którzy swoje urlopy postanawiają spędzić na pokładzie, odwiedzając szereg europejskich portów. Standardowe trasy tego armatora obejmują Skandynawię, kraje bałtyckie i rejsy po Morzu Śródziemnym, a niekiedy nawet wyprawy do Australii. Zgodnie z aktualnym terminarzem Portu Gdynia, ten sam statek pojawi się w Gdyni jeszcze w czwartek, 26 maja.

MSC Poesia przy nabrzeżu Francuskim w Gdyni (fot. Michał Puszczewicz/UMG)

MSC Poesia

W niedzielę w gdyńskim porcie zacumował pierwszy w tym roku wycieczkowiec – MSC Poesia.

Pasażerowie na pewno nie mogą narzekać na nudę pomiędzy przeprawami, bo do ich dyspozycji pozostaje aż 13 pokładów z ponad 1,2 tys. kabin, a o ich obsługę dba każdego dnia personel liczący niemal tysiąc osób. Znany armator MSC Cruises korzysta z jednostki od 2008 roku. To statek zaprojektowany we włoskim stylu, który przyciąga turystów między innymi dopracowaną ofertą gastronomiczną w pięciu restauracjach (w tym tematycznych) i szesnastu barach, które wieczorami zachęcają też do tańca.

Jeśli szukają innej formy wypoczynku, mogą skorzystać też ze stref relaksu z basenami, jacuzzi, obiektami sportowymi i boiskami, placami zabaw, spa, siłownią czy salonem piękności. A może kulturalne uniesienia wśród morskich fal? Do wyboru m.in. kino, teatr, galeria sztuki czy biblioteka.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button