PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej poznała rywalki na Mistrzostwa Świata 2023

Handball

Reprezentacja Polski kobiet poznała grupowe rywalki podczas Mistrzostw Świata 2023.

Zaplanowano je na przełomie listopada – grudnia odbędą się w Danii, Norwegii i Szwecji.

Biało-czerwone trafiły do grupy F razem z Niemkami, Japonkami i Irankami.

Polki rywalizację rozpoczną w hali Jyske Ban Boxen w duńskim Herning. W pierwszym spotkaniu, które zostanie rozegrane 30 listopada, ich rywalkami będą Iranki, następnie 2 grudnia biało-czerwone zmierzą się z Japonią, a fazę grupową zakończą 4 grudnia meczem z Niemkami.

Niemki to bardzo dobrze znany rywal dla podopiecznych trenera Arne Senstada. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy w Czarnogórze na otwarcie turnieju Polki stoczyły zacięty bój, przegrywając ostatecznie 23:25. Kilka miesięcy później podczas turnieju towarzyskiego w Heidelbergu ponownie lepsze okazały się rywalki zza zachodniej granicy (30:32).

Japonia to z kolei 11 drużyna Mistrzostw Świata 2021 w Hiszpanii, która w fazie grupowej sprawiła niespodziankę pokonując m.in. Chorwację (28:26). Następnie w II fazie turnieju Japonki uległy minimalnie Hiszpanii (26:28) oraz pokonały Austrię (32:30) i Argentynę (31:27).

Najsłabszą drużyną w tej grupie wydaje się być Iran. To zespół, który podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii nie wygrał żadnego spotkania zarówno w fazie grupowej, jak i grupowej rywalizacji o Puchar Prezydenta. Ostatecznie Iranki wygrywając walkowerem mecz o 31 miejsce z Chinkami zajęły przedostatnią pozycję podczas turnieju.

Do II rundy awansują trzy zespoły, a „polska” grupa złączy się z najlepszą trójką z grupy E, w której znalazły się Dania, Rumunia, Serbia i Chile.

  • 30 listopada 2023: Polska – Iran
  • 2 grudnia 2023: Polska – Japonia
  • 4 grudnia 2023: Polska – Niemcy
Faza grupowa w piłce ręcznej kobiet MŚ 2023 (fot. ZPRP)

Reprezentacja Polski trafiła do grupy F, w której zmierzy się z Niemcami, Japonią i Izraelem. Wyniki losowania skomentował trener biało-czerwonych Arne Senstad i Monika Kobylińska.

Arne Senstad (trener reprezentacji Polski): Jak zawsze trzeba być przygotowanym na każdy wynik, ale myślę, że jest to interesujące losowanie. Grupa jest w porządku, z silnymi faworytkami w postaci Niemek, ale mogliśmy mieć więcej szczęścia jeśli chodzi o grupę w następnej rundzie. Dania, Rumunia i Serbia – to trudni przeciwnicy. Mieliśmy nadzieję na grupę A lub B, ale jesteśmy gotowi walczyć z drużynami, z którymi przyjdzie nam się zmierzy.

Monika Kobylińska (rozgrywająca reprezentacji Polski): Oglądanie losowanie to ogromne emocje. Uważam, że wszystkie zespoły z grupy są w naszym zasięgu. Iran na pewno jest zespołem mniej utytułowanym niż reszta naszych przeciwników. Niemki znamy bardzo dobrze i znamy również ich wartość, a Japonia to na pewno bardzo niewygodny zespół. Wierzę jednak, że każdy mecz zakończymy z pozytywnym dla nas wynikiem.
(ZPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button