INNE

Rain and Sun wygrała 105. Wielką Warszawską. Konkurs na najpiękniejszy strój

Wielka Warszawska

Sensacja! Rain and Sun zwyciężczynią 105. Wielkiej Warszawskiej. Trójkoronowany Fabulous Las Vegas dopiero trzeci.

Takiego obrotu sprawy mało kto się spodziewał. O zwycięstwo miały rywalizować dwa mocne ogiery, niepokonane w swoich ostatnich czterech startach Fabulous Las Vegas i Magnetic. Tymczasem, gdy po dosyć solidnym i równym tempie w dystansie doszło do ostrej rozgrywki na ostatnich 200 m, górą niespodziewanie były klacze. Wygrała dosiadana przez Antona Turgaeva Rain and Sun, która o 0,5 dł. wyprzedziła Santa Klarę.

– Sam ją przygotowywałem, tylko ja na niej wykonywałem codzienną treningową robotę, kiedy zorientowałem się, że ma ponadprzeciętny talent – mówił po biegu o Rain and Sun uszczęśliwiony trener Kozłowski, który po raz pierwszy w swej 16-letniej już karierze triumfował w Wielkiej Warszawskiej. Warto podkreślić, że jako dżokej Janusz Kozłowski wygrał Wielką Warszawską czterokrotnie: w 1983 r. na Cisowie, w 1989 r. na Kesarze oraz w 1991 i 1992 r. na Kliwii.

W pozostałych gonitwach imiennych w tym dniu zwyciężyli:

Nagroda Cardei – Plantea pod Szczepanem Mazurem
Nagroda Mosznej – Xawery pod Michalem Abikiem
Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Przychówku) – Ophelia’s Aidan pod Aleksandrem Reznikovem

W słoneczne, niedzielne popołudnie Tor Służewiec odwiedziły tłumy widzów. Był to jeden z rekordowych, pod względem frekwencji, dni wyścigowych w ostatnich latach. Było kolorowo, wesoło i stylowo. Każda z 9 gonitw dostarczała zgromadzonym emocji. Gdy konie wychodziły na ostatnią prostą rosła temperatura na widowni.

Wielu spośród odwiedzających przyszło w strojach stylizowanych na lata 20.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najpiękniejszy strój. Jury pod przewodnictwem projektanta Macieja Zienia miało bardzo trudne zadanie. Zwyciężyła – Katarzyna Andrzejczuk.

Konkurs na najpiękniejszy strój – Katarzyna Andrzejczuk (fot. org.)

Oprócz gonitw i konkursu na gości czekało wiele atrakcji: pokazy kawaleryjski, stoiska sprzedażowe, występy muzyczne, a najmłodsi spędzali czas na placu zabaw.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button