SPORTY WALKI

Puchar Europy Kadetów. Polscy judocy z 10 medalami

Györ

Po pierwszym dniu Pucharu Europy Kadetów w węgierskim Györ Polacy mieli w dorobku 5 medali (4 srebrne, 1 brązowy).

Srebrne krążki wywalczyli: Wojciech Michalak -55kg, Jakub Kurowski -60kg i Sandra Walendzik -40kg, Barbara Twarowska -48kg, a brązowy zdobyła Natasza Potok -44kg.

W walkach finałowych Wojciech Michalak (łączny bilans jego pojedynków 4-1) przegrał z Węgrem Botondem Kunyikiem, Jakub Kurowski (4-1) z Gruzinem Gigi Kekviashvilim, Sandra Walendzik (0-1) ze Szwajcarką Melody Veillard i Barbara Twarowska (3-1) z zawodniczką gospodarzy Viktorią Kiss.

5 miejsce zajęli Anna Kowalska -52kg i Jakub Muniz Acosta -55kg, a z kolei na 7 sklasyfikowani zostali Nina Potok -48kg i Jan Kolondra -55kg.

W pojedynkach o brąz Polacy ulegli następującym rywalom – Anna Kowalska (3-2) Chorwatce Laurze Barisić i Jakub Muniz Acosta (3-2) Gruzinowi Jemaliemu Dularidze.

Puchar Europy Kadetów: Biało-czerwoni podwoili zdobycz medalową na Węgrzech

W niedzielę, podobnie jak wcześniej, polscy judocy wywalczyli 5 medali w Pucharze Europy Kadetów w węgierskim Györ. Ich łączny bilans to po 5 krążków srebrnych i brązowych. Żaden kraj nie zdobył tak wielu medali w tych zawodach.

W drugim dniu turnieju po srebro sięgnęła Emilia Bielawska, 5 judoczka tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetów.

W Györ wygrała 4 z 5 walk, pokonując Węgierkę Sarę Takacs, Włoszkę Ericę D’Alessandro, kolejną węgierska rywalkę Zitę Bozso i Czeszkę Amalie Scerbovą. W finale Polka przegrała z Francuzką Manon Agati-Alouache.

Brązowymi medalistami zostali: Magdalena Wałęga -57kg, Hanna Zaitseva -63kg, Martyna Skorupińska -70kg, Nicole Widłak +70kg.

W niedzielę na 5 lokacie została sklasyfikowana Julia Troka +70kg, a na 7 – Magdalena Schenk -63kg, Robert Świdwa -81kg, Michał Florek +90kg.

W sobotę srebrne krążki wywalczyli: Wojciech Michalak -55kg, Jakub Kurowski -60kg i Sandra Walendzik -40kg, Barbara Twarowska -48kg, a brązowy zdobyła Natasza Potok -44kg.