MOTOSPORT

WRC. Rajd Japonii 2023. Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami po OS 1

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Rozpoczęło się decydujące starcie w Rajdowych Mistrzostwach Świata i klasie WRC2 Challenger, w której o tytuły walczą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.

W czwartkowy wieczór czasu lokalnego rozegrany został pierwszy odcinek specjalny Rajdu Japonii, wytyczony na stadionie. Na równoległych torach w jednym czasie rywalizowały dwie załogi, a całość dedykowana była tłumowi kibiców, który od początku towarzyszy zawodnikom. Reprezentanci Rally Team wykręcili drugi czas w WRC2 Challenger i trzeci w ogólnej klasyfikacji WRC2.

WRC. Rajd Japonii. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Japonii był przedsmakiem prawdziwej rywalizacji, która rozpocznie się za kilka godzin. Po krótkiej nocy załogi rywalizować będą na siedmiu próbach, w tym słynnym oesie Isegami’s Tunnel. Dodatkowego dreszczyku emocji dodaje prognoza pogody i możliwość obfitego opadu deszczu.

– Fantastyczna atmosfera Rajdu Japonii trwa. Jesteśmy po pierwszym odcinku, rozgrywanym na stadionie. Mnóstwo ludzi na trybunach, to pokazuje, jak bardzo popularny jest ten sport w Japonii. Cieszę się, że jesteśmy blisko czołówki, mamy w tej chwili trzecie miejsce w WRC2 i drugie w WRC2 Challenger. Wszystko zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Postaram się jutro trzymać koncentrację. Przed nami zupełnie inne odcinki specjalne, rano na pewno będą mokre, a więc bardzo wymagające. Jest dużo liści na drogach, w lasach bardzo ciemno, więc kto wie, czy nawet nie użyjemy dodatkowych świateł w trakcie dnia. Na pewno taki rajd na długo zapada w pamięć. Podobają mi się jego trasy, więc jadę z uśmiechem na twarzy – mówił Kajetan Kajetanowicz.

WRC. Rajd Japonii. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

Piątkowa rywalizacja rozpocznie się o 23:04 czasu polskiego (noc z czwartku na piątek) od OS 2 Isegami’s Tunnel 1 (23,67 km), po którym rozegrany zostanie OS 3 Inabu Dam 1 (19,38 km, godz. 00:04) i OS 4 Shitara Town 1 (22,53 km, godz. 01:02). Odcinki będą ponownie powtórzone po serwisie, odpowiednio o 5:36, 6:36 i 7:34. Na koniec etapu załogi wrócą do stadionu Toyoty, gdzie powalczą na drugim przejeździe równoległej próby (2,10 km, godz. 11:35).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button