SPORTY WALKI

Zapasy. To oni zdobyli paszporty do Paryża

Paryż 2024

Zbigniew Baranowski (Atletyczny Klub Sportowy Białogard) z paszportem do Paryża.

Stambuł – Światowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich – zapasy styl wolny, na tureckich matach we wspaniałym stylu reprezentant Polski wywalczył olimpijski paszport w kategorii do 97 kg.

W pojedynku decydującym o wyjeździe na turniej czterolecia Zbigniew Baranowski wzniósł się na wyżyny swoich możliwości zwyciężając w ostatnich sekundach z Chińczykiem Awusayimana Habilę, który w ćwierćfinale sprawił dużą niespodziankę eliminując z turnieju multimedalistę ME, Węgra Władisława Bajcajewa.

Polski zapaśnik rozpoczął turniej od zdecydowanej wygranej (przez przewagę techniczną) na reprezentantem Turkmenistanu, Shatlyką Hemaljajewem, by w boju ćwierćfinałowym zwyciężyć na punkty (4:2) Włocha, Benjamina Honisa.

Po wywalczeniu kwalifikacji przez Angelinę Łysak, Wiktorię Chołuj (koleżanki klubowej Zbyszka) oraz Arkadiusza Kułynycza, białogardzianin jako pierwszy przedstawiciel stylu wolnego dołącza do zapaśniczej rodziny olimpijskiej, która wystąpi w Paryżu.

Arkadiusz Kułynycz wywalczył kwalifikację do IO w Paryżu

Arkadiusz Kułynycz we wspaniałym stylu wywalczył kwalifikację olimpijską do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

W decydującym pojedynku kategorii do 87kg, zawodnik Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk”, zmierzył się z utytułowanym Gruzinem, Laszą Gabadze, który w swym dorobku ma złoto oraz dwa medale z brązowego kruszcu wywalczone w światowych czempionatach.

Arek w tym pojedynku walczył niczym profesor zapasów pokazując w końcówce nieziemski charakter. Po zaciętym i pełnym dramaturgii pojedynku Polak ostatecznie pokonuje Gruzina (3:2) i może już przymierzać olimpijski garnitur.

Stambuł. Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Polska reprezentacja zapasników jest już na ostatniej prostej przed rywalizacją na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w Stambule w Turcji. To ostatnia szansa na bilety do Paryża.

Biało czerwoni klasycy jako pierwsi wyruszyli na światowy turniej kwalifikacyjny w zapasach do IO w Paryżu. Po zeszłorocznych MŚ w Belgradzie, które były pierwszą kwalifikacją olimpijską oraz turniejach kontynentalnych w Acapulco, Aleksandrii, Baku i Biszkeku, dotarliśmy do Stambułu na „kwalifikację ostatniej szansy” W Turcji do wywalczenia pozostały po 3 przepustki w każdej kategorii wagowej. Każdy zwycięski półfinalista automatycznie zdobędzie bilet do Paryża a trzecią kwalifikację wywalczy zwycięzca pojedynku o 3 miejsce. Podopieczni trenerów Józefa Tracza, Andrzeja Wrońskiego i Włodka Zawadzkiego po solidnym przepracowaniu okresu przedstartowego na tureckie maty wyjdą już w najbliższy czwartek (9 maja) i powalczą o realizację swoich sportowych marzeń.

60kg – Michał Tracz WKS Śląsk Wrocław – Sekcja Zapaśnicza
67kg – Mateusz Bernatek AKS Piotrków Trybunalski
77kg – Kamil Czarnecki MKZ UNIA RACIBÓRZ
87kg -Arkadiusz Kułynycz Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk”
97kg – Tadeusz Michalik KS Sobieski Poznań
130kg- Kamil Kościółek ZKS STAL (Rzeszów)

Do ekipy w Stambule dołączy Kamil Kościółek, który do turnieju przygotowywał się na zgrupowaniu w Gruzji.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button