SPORTY WALKI

Boks. Damian Durkacz z kwalifikacją olimpijską

Paryż 2024

Wspaniały sukces polskiego boksera.

Damian Durkacz pokonał Kubańczyka Jorge Cuellara, a zatem wygrał już 5 walkę w światowych kwalifikacjach i zakwalifikował się na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

W 2021 roku Damian Durkacz zadebiutował w turnieju olimpijskim w Tokio w wadze 63 kg, a we Francji wystąpi w kategorii 71 kg.

W zawodach w Tajlandii 25-letni reprezentant Polski wygrał kolejno z Dominikańczykiem Jhonnym Fernandezem, Azerem Sarkhanem Aliyevem, Chińczykiem Zhang Boxiongiem i Brazylijczykiem Wandersonem De Oliveirą, brązowym medalistą ubiegłorocznych mistrzostw świata w Taszkencie.

Dzisiaj w ćwierćfinale walczył o olimpijski awans z Jorge Cuellarem. Polak wygrał pierwszą rundę 4:1, drugą także 4:1 i trzecią 5:0.

Niestety nie powiodło się naszym zawodniczkom: Natalia Kuczewska (50 kg) w swojej inauguracyjnej walce przegrała z Ukrainką Tetianą Kob 1:4 w 1/16 finału, zaś Klaudia Budasz (60 kg) – po dwóch zwycięstwach – poniosła porażkę w 3 rundzie z Finką Vilmą Viitanen.

W sesji popołudniowej czwarty pojedynek w światowych kwalifikacjach w Bangkoku stoczy Jakub Straszewski (80 kg), a trzeci Mateusz Bereźnicki (92 kg).
Kuba Straszewski spotka się z Weeraponem Jongjoho z Tajlandii, a Mateusz Bereźnicki z Niemcem Christianem Okaforem. Jeśli zwyciężą, wtedy będą potrzebować jeszcze jednej wygranej, by awansować na IO 2024.

Póki co mamy czworo Polaków na igrzyskach – Damiana Durkacza oraz Julię Szeremetę 57 kg, Anetę Rygielską 66 kg, Elżbietę Wójcik 75 kg.

Kwalifikacje olimpijskie: 12 zwycięstw reprezentantów Polski w Azji

Bardzo dobrze spisują się polscy pięściarze i pięściarski w odbywających się w Bangkoku kwalifikacjach olimpijskich. Jak do tej pory wygrali 12 z 17 walk (stan na 30 maja). Turniej potrwa do 2 czerwca.

Damian Durkacz (71 kg) ma bilans pojedynków 4-0, Jakub Straszewski (80 kg) 3-0, a Mateusz Bereźnicki (92 kg) 2-0.

Do awansu na igrzyska w Paryżu Damianowi Durkaczowi brakuje jeszcze jednego zwycięstwa, zaś Kubie Straszewskiemu i Mateuszowi Bereźnickiemu – dwóch.

Wśród kobiet w dwóch pojedynkach triumfowała Klaudia Budasz (60 kg). Musi pokonać jeszcze 2 rywalki, a pojechać na igrzyska do Francji.

Z turniejem w Tajlandii pożegnali się natomiast Sandra Drabik (54 kg) 1-1, Nikolas Pawlik (51 kg), Paweł Brach (57 kg), Bartłomiej Rośkowicz (63,5 kg) wszyscy po 0-1.

W piątek do zawodów przystąpi Natalia Kuczewska (50 kg). Polka musi wygrać 3 walki

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button