SPORTY WALKI

Historyczny tytuł! Adam Wardziński mistrzem świata w brazylijskim jiu-jitsu

Pierwszy medal dla Polski!

Adam Wardziński został mistrzem świata czarnych pasów w brazylijskim jiu-jitsu.

Zawody odbyły się w Long Beach w Kalifornii (USA).

Polak w kategorii do 94 kilogramów zdobył pierwszy w historii tytuł dla naszego kraju.

12 maja podczas IBJJF Denver Open sięgnął po podwójne złoto!


W miniony weekend w USA odbyły się Mistrzostwa Świata w brazylijskim jiu-jitsu federacji IBJJF. W kat. do 94 kg. najlepszy okazał się Adam Wardziński, który reprezentował poznański klub Checkmat.

Jest pierwszym Polakiem i Europejczykiem z tym tytułem. Poza Brazylijczykami tytuły te zdobywali jeszcze Amerykan i Angolczyk.

Wardziński urodził się w Trzciance, a pierwszy kontakt ze sportami walki miał w wieku 14 lat, gdy zaczął trenować aikido. W wieku 18 lat zrezygnował z tej dyscypliny na rzecz brazylijskiego jiu-jitsu, którego uczył się pod okiem Karola Matuszczaka w Poznaniu, jednego z prekursorów tej dyscypliny w Polsce. Po zdobyciu niebieskiego pasa zaczął sam prowadzić grupy treningowe w Poznaniu. W 2016 roku zdobył czarny pas w tej dyscyplinie. Od kilku lat reprezentuje barwy klubu Checkmat Poznań, w którym jest także trenerem.

W minionych dniach zdobył mistrzostwo świata w brazylijskim jiu-jitsu federacji IBJJF w kat. do 94 kg w trakcie zawodów, które odbyły się w amerykańskim Long Beach. Jest nie tylko pierwszym Polakiem, ale także Europejczykiem z tym osiągnięciem. Na swoim koncie ma wiele tytułów na arenie międzynarodowej, w tym mistrza Europy BJJ czarnych pasów, mistrza świata federacji Abu Dhabi czy mistrza świata federacji IBJJF bez kimon.

33-latek czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu uzyskał pod wodzą legendarnego Alana „Finfou” do Nascimento.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button