WROCŁAW

Policyjny pościg ulicami Legnicy. Pijany Ukrainiec zabił kobietę

Dolnośląskie

Legniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (19 lipca) w miejscowości Legnica na ulicy Fiołkowej.

Niestety pomimo podjętej akcji ratunkowej 21-latka poniosła śmierć. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę samochodu, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi kara do 12 lat więzienia.

Około godziny 07.30 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy (Dolny Śląsk) otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który pojazdem marki Ford Focus porusza się ulicą Wielogórską. Natychmiast na miejsce udali się policjanci drogówki, którzy na ulicy Jaworzyńskiej zauważyli zgłoszony samochód i udali się za nim. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna narodowości ukraińskiej siedzący za kierownicą Forda nie zważając na wydawane polecenia do zatrzymania, rozpoczął ucieczkę. Kierujący nie zważając na przepisy ruchu drogowego, brawurowo wjechał w Osiedle Sienkiewicza.

Na ulicy Fiołkowej kierujący najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi potrącił kobietę i uderzył w zaparkowane przy posesji pojazdy. Policjanci od razu podjęli czynności reanimacyjne, które prowadzili do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji 21-lenia kobieta zmarła.

Po przebadaniu alkomatem kierowcy Forda okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu 24-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W tej chwili na miejscu pracują policjanci z legnickiej drogówki, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. Zabezpieczany jest materiał dowodowy.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Kolejne pijane ukry rozbijaja się po naszym kraju. Powinni walczyc na froncie a nie zabijac nasze kobietyt

  2. Tacy gieroje? a gdzie się pochowali, dyletancji. Powinien walczyc za swój kraj, a nie dekowac się w bezpiecznym kraju, gdzie jest pobłażanie dla takiej patologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button