WROCŁAW

Policjant został pobity do nieprzytomności. Podejrzani zostali zatrzymani

Policjant dotkliwie pobity

W godzinach nocnych w jednej z miejscowości na terenie województwa dolnośląskiego doszło do pobicia policjanta.

Funkcjonariusz był w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę dwóm mężczyznom na ich niewłaściwe zachowanie. Sprawcy wiedzieli, że mają do czynienia z policjantem. W wyniku zdarzenia został on pobity do nieprzytomności i trafił do szpitala. Podejrzani zostali już zatrzymani.

19 czerwca około godziny 3:00 pod Lubinem doszło do pobicia mężczyzny, który zwrócił uwagę dwóm osobom na ich niewłaściwe zachowanie. Sprawcy, pomimo późnej godziny, urządzili sobie imprezę, podczas której słuchali bardzo głośno muzyki, zachowując się przy tym w sposób hałaśliwy. Uniemożliwiali tym samym spoczynek nocny sąsiadom, którzy byli zmuszeni wszystkiego wysłuchiwać.

Mężczyzną, który zareagował na całą sytuację i postanowił zwrócić uwagę 31 i 25-latkowi na ich niewłaściwe i uciążliwe dla sąsiadów zachowanie, okazał się policjant w czasie wolnym od służby. Niestety, gdy funkcjonariusz starał się uspokoić uczestników imprezy, ci odpowiedzieli agresją. Obaj przeskoczyli przez ogrodzenie i zaatakowali go, kopiąc i bijąc po całym ciele. Sprawcy byli agresywni, mimo poinformowania ich przez atakowanego, że jest policjantem. W wyniku zdarzenia funkcjonariusz stracił przytomność. Trafił do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń, które zagrażałyby jego życiu.

Sprawcy, którzy w momencie zdarzenia byli nietrzeźwi, zostali szybko zatrzymani i trafili do właściwej terytorialnie jednostki policji. W chwili obecnej trwają czynności, które mają na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia i jego przebiegu.

Policjantowi zostanie udzielona wszelka możliwa pomoc ze strony kierownictwa Policji. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie zachowania wobec kogokolwiek, tym bardziej w sytuacji, gdy sprawcy świadomie atakują policjanta.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button