FESTIWALEKONCERTYPOLITYKA

Pol’and’Rock 2019. Kurski w mundurze na koncercie Kultu. Owsiak: Możecie mnie zarąbać, ale nie zamkniecie mi mordy!

Pol'and'Rock 2019

Trzeci dzień Festiwalu, trzeci dzień świetnej zabawy, wartościowych wykładów oraz historycznych koncertów.

Festiwalowicze tworzyli niesamowicie pozytywną energię, która będzie rezonować jeszcze długo po zakończeniu Festiwalu.

Apel Jurka z Dużej Sceny

Koncerty na Dużej Scenie rozpoczęły się apelem Jurka Owsiaka. Nawiązując do dwóch przypadków śmiertelnych, jakie miały miejsce podczas Festiwalu, prosił o rozwagę i dbanie o siebie w ostatnim dniu.

– Jest nas tutaj 750 tys. ludzi. Stworzyliśmy na parę dni trzecie co do wielkości miasto w Polsce. (…) Mierzcie siły na zamiary. Jeśli macie napoje wysokoprocentowe — wylejcie je teraz. Taki alkohol jest tutaj nielegalny. Będziemy bezwzględnie kontrolowali, opuszczacie teren imprezy jeśli go znajdziemy. Nasz Festiwal ma być po prostu piękny. — mówił z Dużej Sceny o godzinie 15.00 do zebranych festiwalowiczów.

Kult po raz pierwszy na Pol’and’Rock Festival

W ostatnim dniu Pol’and’Rock Festivalu zespół Kult na telebimach wyświetlił zdjęcia z wizerunkami prowadzących „Wiadomości” TVP i Jacka Kurskiego.


Były to fotomontaże Danuty Holeckiej, Michała Adamczyka oraz prezesa TVP. Osoby te pojawiły się w trakcie piosenki „Po co wolność”. Do mundurów były doklejone głowy wcześniej wymienionych postaci.

Jerzy Owsiak nie wytrzymał! Zaczął przeklinać w kierunku polityków PiS

– Czemu nie karzecie polityków, którzy zap***dalają samolotami za moje k***a pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza. Nie możecie uszanować powstańców warszawskich! Składacie wieniec pod przypadkową tablicą – rozpoczął przeklinać Jurek Owsiak.

– Możecie mnie zarąbać, ale nie zamkniecie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***a, po co?! Od***dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka.

– Stwórzmy społeczeństwo obywatelskie. Niech ta siła nie skończy się w niedzielę, w poniedziałek. Idźcie na wybory i zmieniajcie tę rzeczywistość. Nie ma dla nas szacunku, świat się śmieje z nas. Szukajmy przyjaciół obok nas, u Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, Niemców. A nie za Oceanem. Ocean nas nie wyżywi, nie pomoże nam. Sorry, jeśli kogoś uraziłem. Ale się k***a wylewa z człowieka.

– Bądźcie z nami, kiedy jest finał WOŚP. 176 mln. A wy k***a ile wywalacie pieniędzy na loty? 176 mln zł na służbę zdrowia. Stoimy w kolejkach do służby zdrowia. Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy k***a do nas macie? – krzyczał prezes WOŚP.

– Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k***a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od***rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach – mówił na zakończenie Pol’and’Rock Festiwalu 2019 Jurek Owsiak. (źr. gazetalubuska)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button