PIŁKA RĘCZNA

Piłka ręczna. Znamy finalistów Pucharu Polski

Puchar Polski

18 marca ekipa Vive Kielce pokonała Wisłę Płock 29:27 i awansowała do finału Pucharu Polski.

Mecz obfitował w emocje, sędziowie pokazali cztery czerwone kartki, a losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich sekundach gry. To dla Kielczan 15. finał z rzędu!

Druga w tym sezonie “Święta Wojna” odbyła się w półfinale Pucharu Polski.

Mistrzowie Polski zwyciężyli 29:27 i 30 maja w finale Pucharu Polski zmierzą się z SPR Grupą Azoty Tarnów.

Vive Kielce – Wisła Płock 29:27 (14:13)

Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Vujović 1, Olejniczak, Sićko 1, A. Dujshebaev 6, Tournat 2, Karačić 3, Kulesh, Moryto 6, Surgiel 2, Kaczor, D. Dujshebaev, Gębala 3, Karalek 2, Gudjonsson 3

Wisła Płock: Morawski, Homayed – Daszek 12, Stenmalm, Ruiz 1, Fernandez, Serdio 1, Susnja, Szita 3, Komarzewski 1, Krajewski 4, Terzić, Toto, Dutra 1, Mihić 3, Mindegia 1

TARNOWIANIE W FINALE PUCHARU POLSKI – 13 marca

Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów pokonała MKS Zagłębie Lubin w półfinale pucharowych rozgrywek i melduje się w wielkim finale.

Grupa Azoty SPR Tarnów – MKA Zagłębie Lubin 30:21

Grupa Azoty SPR Tarnów: Małecki, Liljestrand, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski 6, Wojdan 3, Sanek, Kowalik 1, Wajda 1, Dadej 2, Kużdeba 1, Pedryc, Kniazeu, Mrozowicz 4, Zahirović 3, Yoshida 3

MKA Zagłębie Lubin: Schodowski, Bartosik – Stankiewicz, Netz 4, Moryń, Pawlaczyk, Gębala, Sroczyk, Pietruszko, Marciniak 4, Hajnos 2, Bogacz 2, Kupiec 1, Adamski 2, Drobiecki 4, Chychykało 2