SKOKI NARCIARSKIE

Oberstdorf. Awans wszystkich polskich skoczków do 72. Turnieju Czterech Skoczni

Skoki narciarskie

Wszyscy reprezentanci Polski uzyskali awans do piątkowego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Arenie w Oberstdorfie.

Wyniki:

26. P. Żyła (120 m)
27. D. Kubacki (116,5 m)
36. M. Kot (116 m)
37. K. Stoch (113 m)
39. A. Zniszczoł (113,5 m)
43. P. Wąsek (111,5 m)

Pary Polaków w Oberstdorfie:

26. P. Żyła – 25. T. Frantz
27. D. Kubacki – 24. K. Peier
36. M. Kot – 15. M. Fettner
37. K. Stoch – 14. L. Kos
39. A. Zniszczoł – 12. S. Leyhe
43. P. Wąsek – 8. R. Kobayashi

Już w piątek o godz. 17:15 premierowe zmagania 72. Turnieju Czterech Skoczni.

Rusza 72. Turniej Czterech Skoczni

28 grudnia – od kwalifikacji na Arenie w Oberstdorfie rozpoczęła się rywalizacja w ramach 72. Turnieju Czterech Skoczni. Na starcie imprezy stanie sześciu reprezentantów Polski.

– Na Turniej Czterech Skoczni pojechali Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła – zakomunikował trener Thomas Thurnbichler, wskazując szóstkę biało-czerwonych, która stanie do walki o Złotego Orła na obiektach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen.

Austriacki szkoleniowiec wstrzymał się z ogłoszeniem turniejowego składu do 25 grudnia, by dać czas skoczkom, którzy w okresie świątecznym zmagali się z problemami zdrowotnymi.

– Dawid Kubacki i Paweł Wąsek mieli podwyższoną temperaturę, w nocy z 21 na 22 grudnia. W przypadku Dawida wydłużyło się to o kolejny dzień, u Pawła była to jedna noc. Zaplanowaliśmy dla nich spokojny rozruch, który mogli przeprowadzić 25 grudnia w domach. Po to, by zobaczyć, jak ich ciała reagują na ruch po chorobie. Wszystko wyglądało w porządku, obyło się bez problemów, więc 26 grudnia zrealizowali pełen plan treningowy z resztą reprezentacji. Wszyscy są zdrowi i gotowi do rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni. Środa to dzień przeznaczony na podróż do Oberstdorfu – wyjaśnia trener.

Thomas Thurnbichler w kontekście Turnieju Czterech Skoczni poinformował także o zmianie dotyczącej składu sztabu szkoleniowego.

– Marc Noelke nie będzie z zespołem podczas Turnieju Czterech Skoczni. Czy i w jaki sposób będzie wspierał Polski Związek Narciarski? Na ten moment sprawa jest otwarta, to temat na przyszłość. W tej chwili skupiamy się na dużych wydarzeniach, jak Turniej Czterech Skoczni, PolSKI Turniej czy Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich – powiedział główny trener Kadry Narodowej A.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button