SKOKI NARCIARSKIE

PŚ w lotach narciarskich w Vikersund. Konkurs sobotni odwołany. Co dalej z Raw Air?

Puchar Świata

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne sobotni konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund został odwołany i przeniesiony na niedzielę.

Natomiast w Zakopanem odbył się pierwszy z finałowych konkursów Pucharu Kontynentalnego, w których z dobrej strony zaprezentowali się Polacy.

Konkurs indywidualny odwołany

W Vikersund w niedzielę o godz. 11:05 w zamian za sobotnie odwołane zawody odbędzie się jednoseryjny konkurs. Rywalizacja zaplanowana na 15:30 rozegrana zostanie zgodnie z planem.

Podczas pierwszego konkursu wystąpi stawka, która wywalczyła awans w piątkowym prologu, natomiast w popołudniu na skoczni zobaczymy TOP30 cyklu Raw Air.

Finał sezonu i Puchar Kontynentalny w Zakopanem

Paweł Wąsek zajął 5. miejsce w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem po skoku na odległość 136 i 135 m. W czołowej „10” był również 9. Andrzej Stękała. Na 11. miejscu konkurs zakończył Tymoteusz Amilkiewicz. Spory awans w drugiej serii zaliczył Klemens Murańka, który po skoku na odległość 138 m zakończył zawody na 14. pozycji. Na 17. miejscu był Kacper Juroszek, a na 21, Jakub Wolny. Wygrał Austriak Clemens Aigner.