TRÓJMIASTO

Nietrzeźwy traktorzysta z 8-letnią wnuczką uciekał przed policjantami

Pomorskie

Policjanci zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym mężczyznę, o którym wiedzieli, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, ten jednak zaczął uciekać i po około dwóch kilometrach wjechał ciągnikiem na posesję. Policjanci sprawdzili trzeźwość traktorzysty i okazało się, że ma prawie pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a ciągnik i przyczepa nie były zarejestrowane oraz nie posiadały obowiązkowego ubezpieczenia. Dodatkowo na przyczepie mężczyzna przewoził 8-letnią wnuczkę. Teraz 70-letni kierujący odpowie nie tylko za przestępstwo niezatrzymanie się do kontroli, ale także za narażanie dziecka na niebezpieczeństwo.

Ciągnik (fot. policja)

Policjanci podczas patrolowania małej wsi w pobliżu Rzeczenicy zauważyli, jak ciągnikiem rolniczym z przyczepą przez wieś jedzie znany im mężczyzna, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak on go zignorował i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast pojechali za nim dając mu ciągle znaki dźwiękowe i błyskowe do zatrzymania. Na drodze, którą jechali nie było możliwości wyprzedzenia go i policjanci jechali za nim przez około dwa kilometry, po czym mężczyzna skręcił do swojego domu i zatrzymał ciągnik. Mundurowi natychmiast sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że ma w organizmie prawie pól promila alkoholu, dodatkowo ciągnik i przyczepa nie są zarejestrowane i nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia, a kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Największym jednak zaskoczeniem dla policjantów okazała się 8-letnia dziewczynka, która siedziała i podróżowała w przyczepie.

Funkcjonariusze sporządzili odpowiednią dokumentację, która trafi teraz do sądu. Za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli, grozi teraz 70-letniemu mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności, odpowie on również za kierowanie pod wpływem alkoholu oraz za narażanie dziecka na niebezpieczeństwo. Dodatkowo będzie musiał zapłacić karę za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button