TRÓJMIASTO

19-latka doprowadziła do kolizji. Przekroczyła limit punktów karnych

Pomorze

19-latka doprowadziła do kolizji. Na koncie miała już 12 punktów karnych.

Czeka ją sprawdzenie kwalifikacji kierowcy, bo przekroczyła limit punktów.

19-latka z powiatu wejherowskiego (woj. pomorskie) kilka miesięcy temu zdobyła prawo jazdy. W minioną sobotę spowodowała w Lęborku niegroźną w skutkach kolizję. Teraz czeka ją sprawdzenie kwalifikacji do kierowania pojazdami, bo zdążyła już przekroczyć limit punktów karnych.

W sobotę po południu policjanci lęborskiej drogówki zostali skierowani na miejsce kolizji, do jakiej doszło w Lęborku na ulicy Jana Pawła II. Kierująca audi 19-latka nie zachowała bezpiecznej odległości od jadącego przed nią mercedesa i uderzyła w jego tył. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Młoda kierująca, która prawo jazdy zdobyła kilka miesięcy temu, została ukarana mandatem w wysokości 2000 zł, a na jej konto wpłynęło 10 punktów karnych. Okazało się też, że jechała autem, które nie miało aktualnych badań technicznych, więc policjanci zatrzymali jej dowód rejestracyjny. Ale to nie koniec dolegliwości, 19-latka będzie musiała poddać się sprawdzeniu kwalifikacji kierowcy, bo przekroczyła dozwolony limit punktów karnych. Na jej koncie było już ich 12 za wykroczenie korzystania z telefonu podczas jazdy w sposób niezgodny z przepisami.

Pamiętajmy, że ostrożności za kierownicą nigdy nie jest za mało. Każdy użytkownik pojazdu powinien o tym wiedzieć, a szczególnie młody, niedoświadczony jeszcze kierowca, który może zgromadzić na swoim koncie maksymalnie 20 punktów karnych.

Wg nas o prawo jazdy osoby powinny ubiegać się dopiero od 21 roku życia. Podobnie z zakupem alkoholu (tak jak w USA), dopiero kiedy skończysz 21 lat. Co Wy na to?

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button