POLSKAŚWIAT

Niemcy wprowadziły zaostrzone kontrole na granicy z Polską i Czechami

Polska wprowadziła kontrole na granicy ze Słowacją

Niemcy ogłosiły wprowadzenie kontroli na granicach z Polską i Czechami.

27 września szefowa MSW Niemiec Nancy Faeser zakomunikowała o tymczasowych kontrolach na granicach Niemiec z Polską oraz Czechami. Ma to spowodować ograniczenie napływu migrantów ubiegających się o azyl w Niemczech.

Polska wprowadza kontrole na granicy ze Słowacją

W związku z nasiloną presją migracyjną szlakiem bałkańskim przez Słowację, Straż Graniczna wprowadziła na granicy polsko-słowackiej stałe i doraźne kontrole busów i innych pojazdów mogących przewozić nielegalnych migrantów z tego kierunku.

O kontroli pojazdów na granicy polsko-słowackiej. Są to zarówno kontrole stałe jaki doraźne. Wszystkie pojazdy, które potencjalnie mogą przewozić nielegalnych migrantów są kontrolowane przez naszą

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej. „Dziś paszport z polską wizą jest niebezpieczny”

– Nie będę bronił Niemców, ale każdy kraj, który się dowiaduje, że w Polsce handlowano wizami i bez żadnej kontroli wprowadzono dziesiątki tysięcy migrantów na teren Unii Europejskiej ma prawo działać – oświadczył wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty w Kielcach, komentując zapowiedź wprowadzenia czasowych kontroli na granicy polsko-niemieckiej. Jak podkreślił działają na podstawie przepisów Strefy Schengen.

Afera wizowa

– To nie jest tak, że ktoś nas atakuje tylko dlatego, że tak sobie wymyśliło. Polska w tej sprawie nie ma czystej karty. Pytam się Jarosława Kaczyńskiego: jak mogłeś dopuścić do tego, że ludzie, którzy nie przechodzili przez mur na granicy z Białorusią, mogli sobie kupić bez żadnej kontroli wizę do Polski za 1500 euro – mówił.

„Decyzja niemieckiego rządu ucieszy polityków PiS, ponieważ nienawidzą Niemiec”

Zdaniem Czarzastego decyzja niemieckiego rządu ucieszy polityków PiS, ponieważ „nienawidzą Niemiec”.

– Zwracam się do Jarosława Kaczyńskiego: Twój brat wprowadził Polskę do strefy Schengen, a Ty nasz kraj z niej wyprowadzisz. Sprawisz, iż nasze dzieci będą stały na granicy po 17 godzin – stwierdził wicemarszałek Sejmu.

– PiS zniszczyło politykę zagraniczną Polski, zerwano dobre relacje z Niemcami czy z Francją i rozpoczęto wojnę z Unią Europejską. Sojusznikami stały się konserwatywne, czy też faszystowskie, które obnosiły się ze swoimi pro-Putionwskimi poglądami – ocenił poseł Andrzej Szejna. Jego zdaniem nowy rząd będzie musiał „odbudować pozycję Polski na arenie międzynarodowej”.

„PiS konsekwentnie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej”

– PiS konsekwentnie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej. Dziś PiS stawia się po stronie Putina i przeciwko walczącym w Ukrainie żołnierzom, kiedy było im to było potrzebne to prezydent i premier stawali obok prezydenta Ukrainy i przypinali sobie ordery. Kiedy doszło do konfliktu, który sami spowodowali, ponieważ wpuścili do Polski niekontrolowaną ilość zboża, które zalało nasz rynek, to dziś robią z Ukrainy wroga – podkreślił.

Jak przypomniał „ani minister Rau, ani minister Wawrzyk nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności za tych wszystkich, którzy zostali z polskimi wizami przyjęci i dziś grasują po Unii Europejskiej”. – Dziś paszport z polską wizą jest niebezpieczny – dodał.

Czarzasty do Jarosława Kaczyńskiego: Pana brat wprowadził Polskę do strefy Schengen, a my jesteśmy na najlepszej drodze, żeby Pan Polskę z tej strefy wyprowadził

„Pan minister Rau apeluje do kanclerza Niemiec, aby nie ingerował w wewnętrzne sprawy Polski. Przesłanie rozsądne, ponieważ dobrze by było, aby inne kraje nie ingerowały w politykę innych państw.

Ale Panie ministrze, to Pana ludzie doprowadzili do obecnego kryzysu wizowego. To Pana ludzie doprowadzili do tego, że za murem na granicy z Białorusią to za 1500 euro kupował wizę, jak nie mógł przez niego przejść. Wiedzieliście o tym i w trakcie epidemii covidu przygotowaliście zmiany w ustawach, które dotyczyły wydawania wiz. Działaliście w tej sprawie obłudnie, również za Pana wiedzą, rozpisaliście referendum, które jest o tym, żeby nie wpuścić 2000 ludzi do Polski, chociaż nikt ich nie chce tu przysłać, nikt też nie chce brać od nas pieniędzy, jakbyśmy ich tu nie przyjęli. Jednocześnie drugą ręką wpuszczaliście setki tysięcy ludzi i bez żadnej kontroli. A przecież to byli różni ludzie, mogli być również najgorsi. To wszystko jest Pana robota.

Poseł Trela wnioskował o Pana dymisję oraz złożył doniesienie do prokuratury i miał rację. Pan w ogóle w sprawie kanclerza, czy też przywódcy innego kraju wypowiadać, ponieważ powinien Pan złożyć dymisję.

Jeżeli tak bardzo oburzają Pana wypowiedzi innych polityków, to zlikwidujcie przyczynę tych słów. Przestańcie na ludziach robić biznes i skończcie z korupcją, ale strzeżcie bezpieczeństwa kraju i prowadźcie rozsądną politykę graniczną. Robicie bzdury i idiotyzmy, a potem się dziwicie, że ktoś to komentuje.

Bardzo to obłudnie brzmi Pani ministrze, ponieważ to Pana szef – Jarosław Kaczyński codziennie uwagom w stronę Niemiec poświęca dwie godziny. Ja wiem, że to taka fobia, ale jak można krytykować kogoś za zwrócenie uwagi, skoro samemu przez dwie godziny robi się to samo.

Kończąc zwracam się do Jarosława Kaczyńskiego: Pana brat wprowadził Polskę do strefy Schengen, a my jesteśmy na najlepszej drodze, żeby Pan Polskę z tej strefy wyprowadził. Przestrzegam Pana przed taką decyzją i przed takim działaniem.

Ludzie w moim wieku pamiętają co to znaczy stać godzinami na granicy, co oznaczały niekończące się kontrole. Chce Pan, aby nasze dzieci i wnuki miały tak samo? Jeżeli Pan doprowadzi do tego, że dzieło Pana brata, zakończy się tym, że Pan Polskę z tej strefy wyprowadzi, to będzie to następna hańba, którą Pan weźmie na swoje sumienie.”

Czarzasty do wyborców PiS o aferze wizowej, majątku Morawieckiego, tłustych kotach: Jest różnica pomiędzy tym co mówili, a tym co robili

„Elektoratowi PiS pragnę pokazać zakłamanie tej partii. Zacznę od majątku pana Morawieckiego. Każdy ma prawo być bogaty, to nie o to chodzi, aby wszyscy byli biedni. Chodzi o to, że byliśmy karmieni hasłami, że trzeba żyć w skromności, że majątek powinien być transparentny i nie ukrywany. Kto tym karmił elektorat PiS? Premier Morawiecki, który ma majątek powyżej 100 milionów zł. Obłuda absolutna! Przecież oni szli po władzę, mówiąc, że będzie transparentnie, że koniec z zarabianiem milionów złotych w spółkach Skarbu Państwa; że nie będzie kolesiostwa. 8 lat temu PiS mówił, że skończy się proceder złodziejstwa, jednocześnie nawołując do skromności i uczciwości. Dziś widać jak wielka jest różnica pomiędzy tym co mówili, a tym co robili. Mówię do elektoratu PiS-u! Zobaczcie to i otwórzcie swoje uszy i oczy na to. To jest jedna wielka ściema.

Nie dajcie sobie wciskać kitu w kwestii wiz, że walczymy o to, aby do Polski nie przyjechało 2000 osób, a jednocześnie jest sprzedawane bez żadnej kontroli setki tysięcy wiz. Z jednej strony PiS mówi, że Polska musi być bezpieczna, a z drugiej dają wizę każdemu kto da 1500 euro. Mówią, że budują mur, aby nikogo do Polski nie wpuszczać, a 1500 metrów od tego muru, można za 1500 euro kupić wizę do naszego kraju.

Kler – mówią nam jak żyć, jak być skromnym, jak się kochać, jak powinniśmy żyć zgodnie z zasadami, że jedyna miłość to ta pomiędzy kobietą i mężczyzną w małżeństwie po ślubie kościelnym. I taki daliście przykład w Dąbrowie Górniczej, to jest Wasza biblia uczciwości i sprawiedliwości. Nie, to jest biblia zakłamania.

Zwracam się do wyborców PiS-u, słuchajcie ich zakłamania i wyciągnijcie wnioski!

Mówię do wszystkich wyborczyń i wyborców w Polsce: macie na kogo głosować! Lewica według wszystkich badań jest dzisiaj trzecią siłą. Walczymy o Was i wiemy, co zrobić z Polską razem z Wami. Walczymy o Polskę otwartą, tolerancyjną i pełną uczciwości, a nie zakłamania.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button