WROCŁAW

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uderzył w radiowóz. Padły strzały

Wrocław

Na początku lutego we Wrocławiu funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Wrocław-Psie Pole chcieli zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki VW.

Mężczyzna kierujący samochodem nie tylko nie zatrzymał się zgodnie z poleceniem mundurowych, a dodatkowo omal nie potrącił policjanta, uderzając w dalszej kolejności w oznakowany radiowóz. Kilka dni temu został zatrzymany przez policjantów z komisariatu na wrocławskim Psim Polu. Podejrzany usłyszał już zarzuty dotyczące m.in. niestosowania się do poleceń zatrzymania pojazdu, a także spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu u jednego z funkcjonariuszy.

W czwartek, 1 lutego bieżącego roku w godzinach popołudniowych doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której policjanci zdecydowali się na użycie broni palnej. Podczas jednej z kilkuset interwencji, jakie wrocławscy funkcjonariusze przeprowadzają każdego dnia na terenie całego powiatu, przy ul. Polanowickiej kierujący volkswagenem mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W dalszej kolejności próbował potrącić policjanta, a w efekcie uderzył w oznakowany radiowóz, powodując obrażenia u funkcjonariusza, który w nim przebywał.

Od chwili zdarzenia policjanci ustalali miejsca przebywania uciekiniera. Po intensywnych działaniach oraz czynnościach operacyjnych 38-latek został kilka dni temu zatrzymany również przez funkcjonariuszy z Komisariatu na wrocławskim Psim Polu.

Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące m.in. niestosowania się do poleceń zatrzymania pojazdu, a także spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu u jednego z funkcjonariuszy. Zgodnie z wnioskiem prokuratora oraz decyzją sądu mężczyzna przebywa już w areszcie. Za wyżej opisane przestępstwa grozić może mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button