INNEZIMOWE

Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej triumfowali na mistrzostwach Polski w short tracku

Mistrzostwa Polski 2021 w short tracku

Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej z Juvenii Białystok zdobyli w sobotę po dwa złote medale mistrzostw Polski w short tracku, które odbywają się w Gdańsku.

Oboje prowadzą również w klasyfikacji wielobojowej.

Maliszewska i Anikiej okazali się najlepsi na dystansach 500 i 1500 metrów. Na krótszym z nich oboje do ostatnich metrów walczyli ze swoimi rywalami – Maliszewska drugą na mecie Nikolę Mazur (Stoczniowiec Gdańsk) wyprzedziła o niewiele ponad jedną dziesiątą sekundy, natomiast Anikiej był lepszy od Diane Selliera o zaledwie dwie setne sekundy.

– Cieszy mnie to, że udało się obronić tytuły mistrzowskie na 1500 m i 500 m. Wiem, że ludzie na mnie patrzą. Dyscyplina się rozwija, coraz więcej osób nam kibicuje. To pozwala czerpać radość ze wszystkich przejechanych kółek. Szczególnie w sezonie, który był tak trudny z powodu pandemii. Fajnie, że możemy ścigać się między sobą i się sprawdzać. Dziewczyny mówią, że ja ciągnę grupę, ale one też ciągną mnie. One się rozwijają i dzięki temu ja też się rozwijam, bo czuję, że mnie gonią. Nasza damska drużyna rośnie w siłę. Cieszę się, że mogę być liderem tej grupy, choć nigdy o to nie prosiłam – mówiła Maliszewska.

– Nie czuję się tak dobrze, jak bym chciała, ale jednak udało się wywalczyć brąz na 1500 m i 500 m. Wydaje mi się, że cieszy fakt, iż medale wywalczone na moim lodowisku, ale dla mnie najważniejsze jest to, by czerpać radość z jazdy. Ten sezon był dla mnie trudny. Miałam wzloty i upadki, na które złożyły się sprawy osobiste i fizyczne. Zrobię jednak wszystko, by było lepiej. Będę mocno pracować, by w przyszłym roku zdobywać jak najlepsze miejsca i razem z drużyną zdobyć medal na igrzyskach. Po to tam jedziemy – dodała Kamila Stormowska.

W sobotę rywalizowały również sztafety mieszane na dystansie dwóch tysięcy metrów. Najlepsza okazała się pierwsza sztafeta Juvenii Białystok, jadąca w składzie Hanna Sokołowska, Patrycja Maliszewska, Karol Nieścier i Rafał Anikiej. Na drugim miejscu finiszowała kolejna sztafeta Juvenii, w której składzie była m.in. Natalia Maliszewska, a na trzecim miejscu ekipa Stoczniowca Gdańsk.

– Szkoda sztafety mieszanej, bo nie wyszła tak, jak chcieliśmy, ale pamiętajmy, że mamy w składzie chłopaka, który jeszcze niecałe dwa miesiące temu miał nogę w gipsie. To, że jest z nami i może startować, to już duży sukces – mówiła Maliszewska.

W hali Olivia o medale mistrzostw Polski walczą zawodnicy reprezentujący siedem klubów. Na listach startowych jest siedemdziesięciu zawodników i zawodniczek z AZS Politechniki Opolskiej, MKS Błyskawicy Toruń, UKS Short Track MOSiR Giżycko, Juvenii Białystok, UKS Orlicy Duszniki-Zdrój, Orła Elbląg i Stoczniowca Gdańsk. Walka o krajowe medale spina klamrą rywalizację wśród seniorów, bo sezon rozpoczynał się zaległymi mistrzostwami Polski w Białymstoku.

W niedzielę, która będzie ostatnim dniem zmagań, zawodnicy rywalizować będą na dystansie 1000 metrów, a także w sztafetach kobiet (3000 metrów) i mężczyzn (5000 metrów). Tradycyjnie odbędą się również tzw. Superfinały, w których udział weźmie osiem najlepszych zawodniczek i zawodników mistrzostw. Impreza odbywa się bez udziału publiczności.

Mistrzostwa Polski w short tracku, sobota

Kobiety

500 metrów
1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 43.718
2. Nikola Mazur (Stoczniowiec Gdańsk) 43.828
3. Kamila Stormowska (Stoczniowiec Gdańsk) 44.064

1500 metrów
1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 2:42.557
2. Magdalena Zych (AZS Politechnika Opolska0 2:44.253
3. Kamila Stormowska (Stoczniowiec Gdańsk) 2:44.257

Mężczyźni

500 metrów
1. Rafał Anikiej (Juvenia Białystok) 41.976
2. Diané Sellier (Stoczniowiec Gdańsk) 41.998
3. Paweł Adamski (Juvenia Białystok0 43.111

1500 metrów
1. Rafał Anikiej (Juvenia Białystok) 2:28.171
2. Karol Nieścier (Juvenia Białystok) 2:29.270
3. Sebastian Hydzik (AZS Politechnika Opolska) 2:30.158

Sztafeta MIX
1. Juvenia Białystok I 2:47.541
2. Juvenia Białystok III 2:47.582
3. Stoczniowiec Gdańsk 2:48.471

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button