POZNAŃ

Najczęściej nadawane imiona w 2020 roku w Poznaniu

Najpopularniejsze imiona w 2020 roku

Najczęściej nadawanymi imionami w Poznaniu w 2020 r. są Zofia i Jan, które w stolicy Wielkopolski królowały już w roku ubiegłym.

Łącznie na świat przyszło około 14 tysięcy małych poznaniaków.

Nie są jeszcze znane dokładne liczby urodzeń zarejestrowanych w 2020 roku w poznańskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Według danych z 30 grudnia sporządzono 13 744 aktów urodzenia.

Wśród dziewczynek od kilku lat niezmiennie królują Zofie. W 2020 roku przyszło ich na świat 304. Kolejne na podium są Julie – 236 oraz Zuzanny – 217 – dokładnie tak jak rok wcześniej. Rodzice chętnie nadają też swoim córkom imiona Maja – 216 oraz Maria – 205.

W przypadku chłopców także nie ma niespodzianek. Najpopularniejsze imię w 2020 r. to Jan, zupełnie tak jak w roku poprzednim. Nadano je 331 razy. Na drugim miejscu znalazł się Franciszek – 284 oraz Stanisław – 282, a dalej Aleksander – 256 i Antoni – 254.

Z kolei wśród najrzadziej nadawanych imion są: Sylwia, Julita, Beata, Vanessa, Leszek, Zygmunt i Zbigniew.

Poznaniacy są z reguły tradycjonalistami. Nie nadają swoim dzieciom dziwnych i nietypowych imion. Pojawiają się jedynie te obco brzmiące. W mijającym właśnie roku nie zdarzyła się żadna odmowa nadania zaproponowanego przez rodziców imienia (do takiej sytuacji może dojść np. gdy jest ono uwłaczające lub ośmieszające). Pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego nie przypominają sobie także, aby taka sytuacja miała miejsce wcześniej.
(UMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button