SPORTY WALKI

MŚ w zapasach. Natalia Strzałka tuż za podium

Belgrad

Natalia Strzałka (-72 kg) zajęła piąte miejsce w mistrzostwach świata w Belgradzie.

Zapaśniczka z Rudy Śląskiej uległa w walce o brązowy medal reprezentantce Kazachstanu, Zhamilę Bakbergenovej. Z dobrej strony zaprezentował się również pierwszy z naszych klasyków, Patryk Bednarz (-77 kg), który w czwartek stoczył trzy walki z czego dwie zakończył jako zwycięzca.

Czwartkowe zmagania Natalia Strzałka (ZKS Slavia Ruda Śląska) rywalizująca w kategorii nieolimpijskiej do 72 kg, rozpoczęła od pojedynku repasażowego z Bułgarką Sofią Georgievą. W walce o brązowy medal zmierzyła się z reprezentantką Kazachstanu, Zhamilą Bakbergenovą. Pierwszą rundę wygrała zapaśniczka z Kazachstanu 1:0, a w drugiej choć odrobiła straty to w dalszej części dominowała już tylko dwukrotna wicemistrzyni świata zdobywając kolejne trzy punkty i wygrywając 4:1.

Aleksandra Wólczyńska (WKS Grunwald Poznań) nie miała szans w pierwszej repasażowej walce w kategorii do 62 kg w starciu z Mariana Cherdivarą Esanu z Mołdawii. Choć Wólczyńska jako pierwsza wywalczyła punkt za pasywność rywalki, jednak w ostatnich sekundach pierwszej rundy straciła cztery punkty techniczne. W drugiej rundzie oglądaliśmy dominację zapaśniczki z Mołdawii, która ostatecznie wygrała przez położenie na łopatki przy stanie 10:1.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Patryk Bednarz (RCSZ Olimpijczyk Radom) rywalizujący w kategorii do 77 kg. W rundzie eliminacyjnej pokonał 29-letniego Czecha, Oldricha Vargę, a w 1/16 finału przy wyniki remisowym pokonał Wenezuelczyka Wuileixis De Jesus Rivas Espinoza, dzięki wykonanej akcji technicznej (wypchnięcie rywala za matę) jako ostatni. W 1/8 finału zatrzymany został przez Gruzina Iuri Lomadze, który wygrał przez przewagę techniczną w drugiej rundzie.

MŚ: Trójka klasyków na start!

Trójka zapaśników w stylu klasycznym zaprezentuje się w Belgradzie w mistrzostwach świata.

Będący w ostatnich tygodniach w wysokiej formie, Michał Tracz (WKS Śląsk Wrocław) w kategorii do 60 kg w rundzie eliminacyjnej ma wolny los. W 1/16 zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Ibrahim Bunduka i Erik Torba.

Od starcia z Seungjunem Kimem z Korei Południowej zmagania w kategorii do 97 kg rozpocznie Gerard Kurniczak (Sobieski Poznań). Kurczniczak zastępuje na tych mistrzostwach medalistę olimpijskiego, Tadeusza Michalika, który doznał urazu i leczy go od pewnego czasu. W 1/16 finału zmierzy się z Koreaczyńkiem Seungjun Kimem. W kolejnej rundzie może się zmierzyć z Irańczykiem, Mohammadhadim Abdollahem Saravim, brązowym medalistą mistrzostw świata oraz olimpijskim.

W nieolimpijskiej kategorii do 72 kg na macie zaprezentuje się Kamil Czarnecki (MKZ Unia Racibórz). Aktualny brązowy medalista mistrzostw Starego Kontynentu zmierzy się z solidnym Amerykaninem Patrickeim Harrisonem Smithem. W 1/8 finału zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Bułgarem Stoyanem Kubatovem i Koreańczykiem Jiyeon Lee.