SKOKI NARCIARSKIE

MŚ – Planica. Polscy skoczkowie z brązowym medalem

Mistrzostwa Świata Juniorów w skokach narciarskich

Polscy skoczkowie zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w Planicy, a Tymoteusz Amilkiewicz po walce o medale zajął 5. miejsce.

W słoweńskiej Planicy zakończyły się mistrzostwa świata juniorów. Na skoczni HS102 świetnie zaprezentowali się nasi młodzi skoczkowie. W konkursie indywidualnym po pierwszej serii medalową, 3. pozycję zajmował Tymoteusz Amilkiewicz. W finale oddał dobry skok, który pozwolił mu ostatecznie zająć 5. miejsce. Na 7. lokacie zawody ukończył Łukasz Łukaszczyk, a w czołowej „30” znaleźli się również Kacper Tomasiak i Klemens Joniak. Mistrzem świata juniorów został Stephan Embacher z Austrii.

Wyjątkowo emocjonująco zapowiadała się rywalizacja drużynowa. Już na półmetku wiadomo było, że reprezentacja Polski stoczy bój o brązowy medal z gospodarzami. Po czterech z ośmiu skoków biało-czerwoni zajmowali 3. miejsce z przewagą zaledwie 2,3 punktu nad Słowenią. W finale Łukasz Łukaszczyk, Marcin Wróbel, Klemens Joniak i Tymoteusz Amilkiewicz nie oddali medalowej pozycji, powiększając przewagę do 9,1 punktu. Triumfowali Austriacy.

Wśród pań najlepszą indywidualnie Polką okazała się 22. Pola Bełtowska. Złoty medal trafił do Słowenki – Tiny Erzac.

Gospodynie okazały się również bezkonkurencyjne w rywalizacji zespołowej. Polki w składzie Sara Tajner, Natalia Słowik, Wiktoria Przybyła i Pola Bełtowska zajęły 8. lokatę. Ostatniego dnia odbył się konkurs drużyn mieszanych. Polska w niepełnym składzie zajęła 14. miejsce. W rywalizacji zabrakło Wiktorii Przybyły, która została wycofana po skoku w serii próbnej ze względu na uraz kolana.