SPORTY WALKI

MMA. Mariusz Pudzianowski wraca do klatki KSW. Antun Racić drugim bohaterem

Gala KSW 59 - Fight Code powraca

Kolejna gala KSW już 59. odbędzie się 20 marca 2021 roku.

Dokładnie rok od gali KSW 53: Fight Code, która nie odbyła się z powodu pandemii, KSW powraca z wydarzeniem z takim samym podtytułem. KSW 59: Fight Code odbędzie się 20 marca, a w klatce zobaczymy powracającego po dłuższej przerwie Mariusza Pudzianowskiego (13-7, 8 KO) oraz mistrza kategorii koguciej, Antuna Račicia (25-8-1, 13 Sub).

„Pudzian” wraca do MMA po 2019 roku. Wiemy, że przeciwnikiem Polaka będzie obcokrajowiec.

Ostatni raz Pudzianowski walczył na gali KSW 51 w listopadzie 2019 roku i wtedy w Zagrzebiu pokonał Erko Juna. Potem były strongman, najsilniejszy człowiek na świecie miał zmierzyć się właśnie na gali KSW 53 z Quentinem Domingosem, ale do starcia nie doszło, ponieważ najpierw Polak doznał kontuzji, a następnie całą galę przeniesiono na późniejszy termin z powodu sytuacji panującej na świecie.

43-latek pojedynkuje się w klatce od grudnia 2009 roku. Wtedy zrównał z ziemią Marcina Najmana. W MMA ma za sobą już 13 zwycięstw i 7 porażek.

Antun Račić to jeden z dwóch aktualnie panujących mistrzów KSW z Chorwacji. „Killer” w okrągłej klatce nie zaznał jeszcze goryczy porażki i ma za sobą wygrane z Pawłem Polityłą, Kamilem Selwą, Sebastianem Przybyszem, Damianem Stasiakiem, Bruno Santosem. Zawodnik z Dubrownika na gali KSW 59 stanie do drugiej obrony tytułu w kategorii koguciej.

Chorwat dla KSW walczy od 2017 roku. Zawodnik ten wygrał wszystkie sześć pojedynków.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button