POLSKA

Trwa wyjątkowy 29. Finał WOŚP. Rekordowa kwota – prawie 50 mln zł! Jak wygląda wolontariusz?

Wystartowała najdłuższa transmisja w historii Finałów WOŚP

Równo o godzinie 21.00 30 stycznia ruszyła finałowa transmisja, która w tym roku potrwa aż 27 godzin.

Już w momencie rozpoczęcia Finału na koncie Fundacji znajdowała się rekordowa kwota – 39 237 372 zł, a dzisiaj na ulicach całej Polski będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących w celu zapewnienia najwyższych standardów opieki na dziecięcych oddziałach laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na całym świecie pracę rozpoczęły 1362 sztaby, w tym 79 sztabów zagranicznych w 28 krajach.

31 stycznia na godz. 12:30 zebrano już 47 311 576 zł.

WOŚP 2021. Studio (fot. Dominik Malik/WOŚP)

Wyjątkowy Finał WOŚP

Choć mogłoby się wydawać, że pandemia i ograniczenia zatrzymają ten wyjątkowy dzień w roku, to 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra z podwójną siłą. Po rocznej przerwie finałowe studio znów znajduje się na Placu Defilad.

WOŚP 2021. Krzysztof Zalewski (fot. Stanisław Wadas/WOŚP)

Transmisja internetowa wydarzenia rozpoczęła się o 21:00 koncertami Piotra Bukartyka oraz Krzysztofa Zalewskiego.

WOŚP 2021. Wolontariuszka (fot. Marcin Zieliński/WOŚP)

Jak wygląda wolontariusz?

Nieodłącznymi atrybutami wolontariusza są: identyfikator z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem wolontariusza, numerem zbiórki, hologramem i pieczątką Fundacji wraz z kodem QR. Każdy wolontariusz posiada również puszkę oraz czerwone naklejki serduszka. Na identyfikatorze i puszcze widnieje data pierwotnego terminu Finału – 10 stycznia.

WOŚP 2021. Wolontariusze (fot. Marcin Zieliński/WOŚP)

Pierwszy sprzęt medyczny 29. Finału WOŚP przekazany szpitalom

Mimo że 29. Finał WOŚP dopiero co wystartował, sprzęty medyczne z tej okazji zostały już rozdysponowane do pierwszych szpitali.
Jednym z głównych celów działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dostarczanie sprzętów medycznych do najbardziej potrzebujących oddziałów w szpitalach w całej Polsce.

Pierwsze urządzenia już rozdysponowane

Firmy medyczne to element, bez którego działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogłyby być tak skuteczne. Dystrybutorzy sprzętu medycznego, którzy startując w przetargach dostarczają najlepszej jakości sprzęty, również w tym roku postanowili dołożyć swoją cegiełkę do Finałowej zbiórki i już teraz przekazały cenne dary o łącznej wartości 1 miliona złotych, które trafią do polskich szpitali wspierając je tym samym w skuteczniejszym leczeniu pacjentów.

Jakie dary firmy medyczne przekazały na 29. Finał WOŚP?

Medicart Healthcare Sp. z o.o. przekazuje w darze 30 specjalistycznych pomp objętościowych z wyposażeniem.
BTL Polska Sp. z o.o. przekazuje w darze 10 sztuk respiratorów BTL 606.
Stiegelmeyer Sp. z o.o. przekazuje w darze 2 łóżka szpitalne do intensywnej terapii.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Real” Adam Jacek Zbroński przekazuje w darze materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe.
3M Poland Sp. z o.o. przekazuje w darze zestaw urządzeń gwarantujący stałe monitorowanie temperatury głębokiej i zapobieganie niezamierzonej hipotermii u pacjentów i jednorazowe stetoskopy.
Famed Żywiec Sp. z o.o. przekazuje w darze ogólnochirurgiczny stół operacyjny.
ASPEL SA przekazuje w darze Elektrokardiograf do diagnostyki chorób serca.
Dutchmed PL Sp. z o.o. przekazuje w darze analizator parametrów krytycznych.
Reha-Bed Sp. z o.o. przekazuje w darze 12 Leżanek dla rodziców małych pacjentów.
Euromed Medical Solution Sp. z o. o. przekazuje w darze aparat usg Samsung HS40 z 2 sondami i opcją kardiologiczną.
Biameditek Sp. z o.o. przekazuje w darze defibrylator oraz zestaw endoskopowy.
Schiller Poland Sp. z o.o. przekazuje w darze aparat EKG.
GE Medical Systems Polska Sp. z o.o. przekazuje w darze aparat do znieczulenia.
Viridian Polska Sp. z o.o. przekazuje w darze 4 pulsoksymetry oraz 2 kardiomonitory oznak życiowych.

WOŚP 2021. Studio i Jurek Owsiak (fot. Marcin Michoń/WOŚP)

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Jak dotąd Fundacja WOŚP zebrała ponad 1 313 000 000 złotych i kupiła ponad 65 200 urządzeń medycznych.

WOŚP 2021. Kwiat Jabłoni (fot. Stanisław Wadas/WOŚP)

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku i będzie dedykowany zakupom dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Cel Finału wspierać można, dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek – wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu różnych kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą inicjatywy organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Enej, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button