SPORTY WALKI

Mistrzostwa Polski w karate olimpijskim w Łodzi

Karate olimpijskie zawita do Atlas Areny

Już 19 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie odbędą się Mistrzostwa Polski w karate olimpijskim.

Tego dnia w Łodzi rywalizować będzie około 600 zawodów z ponad 100 klubów, a wszystko w ramach zawodów o mistrzowskie medale. Z naszego miasta pochodzi Mistrzyni Świata seniorów w tej dyscyplinie z 2018 roku, na co dzień zawodniczka KS Olimp Łódź – Dorota Banaszczyk.

W Atlas Arenie odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji w Łodzi Mistrzostw Polski w karate olimpijskim. W spotkaniu wzięli udział Mariusz Pełka (Wiceprezes Zarządu KS Olimp), Sławomir Worach (Prezes Zarządu MAKiS) i Marek Kondraciuk (Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ).

– Już 19 grudnia w Atlas Arenie odbędą się Mistrzostwa Polski w karate. Po raz pierwszy taka impreza będzie miała miejsce na terenie Łodzi, na naszym pięknym obiekcie. Dziękujemy w tym miejscu Panu Prezesowi Sławomirowi Worachowi oraz Panu Dyrektorowi Markowi Kondraciukowi za to, że wszyscy wspólnie przyczyniliśmy się do organizacji tej imprezy w naszym mieście. Liczymy, że do Łodzi przyjedzie około 600 zawodników z ponad 100 klubów. Będziemy rywalizować w kategoriach juniora, juniora młodszego, młodzieżowca oraz seniora. Zawody będą trwały cały dzień. Startujemy o godzinie 9:00, a zakończymy prawdopodobnie około 20:00. Będzie wiele emocji sportowych. Mam nadzieję, że będzie to jedna z lepszych imprez sportowych odbywających się w Łodzi – powiedział Mariusz Pełka, wiceprezes zarządu KS Olimp Łódź.

– Bardzo nam miło, że na mapie wydarzeń sportowych MAKiS-u zagości tak znamienita impreza, jaką są Mistrzostwa Polski w karate. Mamy pewne doświadczenie, jeśli chodzi o karate. W 2012 roku odbywały się tutaj Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na grudniową imprezę. Myślę, że będzie to wydarzenie cenione przez wszystkich mieszkańców, sympatyków i przedstawicieli tego sportu – zapowiedział grudniowe zawody Sławomir Worach, prezes MAKiS.

– To bardzo cieszy, że kolejna duża impreza odbędzie się w Łodzi. My ze swojej strony staramy się wspierać różne odmiany karate. Z KS Olimp Łódź współpracujemy już wiele lat. W tym roku wspieramy zarówno tę imprezę, jak i działalność klubu. Mam nadzieję, że to przyczyni się do popularyzacji tego sportu. Według naszych analiz, karate jest jednym z najbardziej popularnych sportów indywidualnych. Myślę, że taka spektakularna impreza sprawi, że zainteresowanie jeszcze się zwiększy – powiedział Marek Kondraciuk, Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ.

O przygotowaniach do zawodów Mistrzostw Polski opowiedział zawodnik KS Olimp Łódź, Hubert Jarocki. – Jeśli chce się coś osiągnąć w tym sporcie, to trzeba trenować co najmniej 8-9 razy w tygodniu. Są to treningi zarówno specjalistyczne dotyczące karate, jak i zajęcia z trenerem przygotowania motorycznego, czy dietetykiem. To wszystko musi ze sobą współgrać, by można było rywalizować o najwyższe cele – wyjaśnił.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button