SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy U-23 w judo. Kinga Wolszczak z brązowym medalem

Poczdam

Kinga Wolszczak zdobyła brązowy medal w kategorii +78kg w Mistrzostwach Europy U-23 w niemieckim Poczdamie.

Bardzo blisko podium była także Aleksandra Kowalewska w wadze -70kg.

Miesiąc po 22 urodzinach Kinga Wolszczak przełamała serię 5. i 7. miejsc w zawodach międzynarodowych. W MME już kilka razy startowała, a teraz osiągnęła najlepszy wynik.

Wrocławianka wygrała z Litwinką Rugile Stasiulyte i Chorwatką Marceliną Vranjes, a w półfinale poniosła porażkę w dogrywce z Holenderką Carmen Dijkstrą. O brąz Kinga Wolszczak pokonała Sarę Marić z Bośni i Hercegowiny.

Podobnie jak rok temu w Sarajewie, na 5. pozycji sklasyfikowana została Aleksandra Kowalewska. Wtedy jak Kinga Wolszczak dotarła do półfinału, pokonując Bułgarkę Lidię Branchevą, Włoszkę Rafaellę Ciano i Szwajcarkę April Fohouo.

W pojedynku o wejście do finału reprezentantka Polski przegrała z Ukrainką Olinyk-Korniko i o brąz z Niemką Friederike Stolze

Z kolei 7. lokatę wywalczyła Paulina Muszyńska (-78kg), tak jak wczoraj Paulina Żemła (-57kg).

2-3 grudnia polscy judocy i judoczki wystartują w prestiżowym Grand Slamie w Tokio.