SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy. Kolejne dwa medale dla polskich zapaśniczek

Zapasy

Anhelina Łysak (MKS Cement-Gryf Chełm, -57kg) i Wiktoria Chołuj (AKS Białogard, -72kg) wywalczyły brązowe medale mistrzostw Europy w zapasach kobiet.

Podopieczne Dariusza Grzywińskiego wywalczyły łącznie cztery brązowe medale!

Brązowy medal w kategorii do 57kg wywalczyła Anhelina Łysak (MKS Cement-Gryf Chełm), która pokonała przez położenie na łopatki reprezentantkę Mołdawii Mihaelę Samoil. Walka trwała zaledwie nieco ponad minutę! To drugi medal Łysak na mistrzostwach Europy, poprzedni wywalczyła w barwach reprezentacji Ukrainy w 2020 roku.

W 2021 r. Anhelina w barwach Polski zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw Europy seniorek rozgrywanych w Warszawie.

W drugim pojedynku o brązowy medal, Wiktoria Chołuj (AKS Białogard) pokonała reprezentantkę Białorusi Viktoryia Radzkovą rywalizującą pod neutralną flagą. W październiku ubiegłego roku nasza zapaśniczka uległa Radzkovej w walce o brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata.

Wiktoria Chołuj (fot. United World Wrestling/PZZ)

Wyniki

-57kg

o 3. miejsce: Angelina Łysak – Mihaela Samoil (Mołdawia) 5-0 (2:0)

-72kg

o 3. miejsce: Wiktoria Chołuj – Viktoryia Radzkova (AIN) 3-1 (6:2)

Wolniacy bez powodzenia pierwszego dnia zmagań

Żaden z trójki zapaśników w stylu wolnym: Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard, -65kg), Kamil Rybicki (Mazowsze Teresin, -79kg) oraz Radosław Baran (LKS Ceramik Krotoszyn, -97kg) zakończyli bez zwycięstwa zmagania w stylu wolnym na mistrzostwach Europy w Bukareszcie.

Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) już w pierwszej rundzie zmierzył się z najwyżej rozstawionym zapaśnikiem, ubiegłorocznym brązowym medalistą mistrzostw świata i mistrzem Europy, Ormianinem Vazgen Tevanyan. Ormianin odpadł w ćwierćfinale i tym samym zakończył zmagania naszego zapaśnika w Bukareszcie.

Kamil Rybicki (Mazowsze Teresin) również przegrał w 1/8 finału w kategorii do 79kg. Walka zakończyła się na półtorej minuty przed końcem czasu regulaminowego.

Trzeci z naszych wolniaków, Radosław Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) rywalizujący w kategorii do 97kg również przegrał w 1/8 finału, a jego pogromcą okazał się być Batyrbek Tcakulov ze Słowacji.

Wyniki

-65kg

Krzysztof Bieńkowski – Vazgen Tevagyan (Armenia) 1-3 ()

-79kg

1/8: Kamil Rybicki – Ramazan Sari (Turcja) 0-4 (0:11)

-97kg

1/8: Radosław Baran – Batyrbek Tcakulov (Słowacja) 1-3 (1:7)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button