SPORTY WALKI

Mistrzostwa Europy Juniorów w judo. Grzegorz Teresiński z brązem w Hadze

Niderlandy

Po pięciu medalach, a w tym aż czterech złotych, w Pucharach Europy, Grzegorz Teresiński (Kuma Judo Warszawa) wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii +100kg.

W holenderskiej Hadze powtórzył wczorajszy sukces Martyny Glubiak (GKS Czarni Bytom) w wadze -63kg.

Poza Słoweńcem Żanem Kostanjskiem, z którym wygrał w 1/8 finału, Grzegorz Teresiński walczył i zwyciężał ze wszystkimi przeciwnikami.

Niestety w ćwierćfinale poniósł porażkę z Ukraińcem Mykolą Hrybykiem, którego pokonał 2-krotnie w ostatnich miesiącach w PEJ.

W repasażu Grzegorz Teresiński triumfował w rywalizacji z Czechem Tomasem Raską, a w pojedynku o brąz wygrał po 4 minutach (waza-ari) z Turkiem Recepem Erginem.

Na 7. miejscach uplasowały się Aleksandra Turek (KS Judo Kraków) i Paulina Muszyńska (SGKS Wybrzeże Gdańsk) w kat. -78kg.

Po zwycięstwie z Holenderką Berber Ludemą, Aleksandra Turek przegrała z Niemkami Evą Buddenkotte i Mathildą Niemeyer. Z kolei Paulina Muszyńska pokonała Finkę Emmę Krapu, a porażek doznała w walkach z Francuzką Ilaną Bouvier i Ukrainką Yulią Kurchenko.

W sobotę startował też Michał Wąsikowski (Hato Judo Warszawa) w wadze -90kg. Zaczął od sukcesu w pojedynku z Holendrem Florisem Den Hartogiem, a w 1/8 finału nie powiodło mu się z Niemcem Lasse Schrieverem.

W niedzielę, ostatnim dniu Mistrzostw Europy Juniorów, Polacy spotkali się z Węgrami w pierwszym meczu turnieju drużyn mieszanych.

W naszej reprezentacji wystąpili: -73kg Adam Kazimierczak (KS Yawara Warszawa), -90kg Michał Wąsikowski (Hato Judo Warszawa), +90kg Grzegorz Teresiński (Kuma Judo Warszawa), -57kg Karolina Siennicka (UKS Safari 152 Warszawa), Kinga Klimczak (Praesidium Wrocław), Kinga Chmielewska (GKS Czarni Bytom), -70kg Martyna Glubiak (GKS Czarni Bytom), Aleksandra Kowalewska (Nastula Club Warszawa), +70kg Aleksandra Turek (KS Judo Kraków), Paulina Muszyńska (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

Mistrzostwa Europy Juniorów: 7. miejsce Polaków w drużynówce

Po zwycięstwach z Węgrami 4:3 oraz porażkach w ćwierćfinale z Francją 1:4 i repasażu z Portugalią 1:4, reprezentanci Polski zajęli 7. miejsce w turnieju drużyn mieszanych w Mistrzostwach Europy Juniorów w Hadze.

Biało-Czerwoni zakończyli zawody w Holandii z dwoma brązowymi medalami w rywalizacji indywidualnej Martyny Glubiak (GKS Czarni Bytom) w wadze -63kg i Grzegorza Teresińskiego (Kuma Judo Warszawa) w kategorii +100kg.

W pierwszym meczu niedzielnej drużynówki (mixed team) Polacy spotkali się z Węgrami. Nasz zespół triumfował 4:3, a punkty zdobyli: Aleksandra Kowalewska (Nastula Club Warszawa) -70kg, Aleksandra Turek (KS Judo Kraków) +70kg, Kinga Chmielewska (GKS Czarni Bytom) -57kg i Grzegorz Teresiński +90kg.

W ćwierćfinale „Biało-Czerwoni” prowadzili z Francją 1:0 po zwycięstwie Michała Wąsikowskiego (Hato Judo Warszawa) -90kg. Później lepsi byli rywale.

Z kolei w repasażu z Portugalią wygraną zanotował Grzegorz Teresiński.

W turnieju walczyli również: Paulina Muszyńska +70kg, Karolina Siennicka (UKS Safari 152 Warszawa) -57kg i Adam Kazimierczak (KS Yawara Warszawa) -73kg, a w szeroki składzie byli także Kinga Klimczak (Praesidium Wrocław) -57kg, Martyna Glubiak -70kg.

W finale Gruzja pokonała Holandię 4:1.

Kadra Polski na MEJ w Holandii (7-10 września) liczyła 13 osób, 5 zawodników i 8 zawodniczek. Tytułu Mistrza Europy bronił Ksawery Ignasiak w wadze -60kg.

Na liście startowej jest 370 judoczek i judoków z 43 krajów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button