SPORTY WALKI

Medalista olimpijski powalczy na KSW 47. Damian Janikowski wschodzącą gwiazdą MMA

Damian Janikowski na KSW 47

Już 23 marca, podczas gali KSW 47 w Atlas Arenie w Łodzi, swoją piątą w karierze walkę MMA stoczy medalista olimpijski oraz wicemistrz świata i Europy w zapasach, Damian Janikowski.

29-letni wrocławianin, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku, jako zawodnik mieszanych sztuk walki zadebiutował podczas gali KSW 39: Koloseum na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2017 roku. Do tej pory stoczył cztery walki, przed czasem wygrywając trzy z nich.

Z kim stoczy piątą? To wciąż pozostaje tajemnicą, ale jest już pewne, że „Damiano” wyjdzie do oktagonu podczas gali KSW 47: The X-Warriors, która odbędzie się 23 marca w łódzkiej Atlas Arenie.

„Nie mogę się doczekać powrotu do klatki – mówi Damian Janikowski. – Od mojej ostatniej, październikowej walki podczas KSW 45 na londyńskim Wembley pracowałem bardzo intensywnie razem z całym moim sztabem szkoleniowym w Berkut WCA Fight Team. Cel jest jeden; kolejne zwycięstwo w KSW, najlepiej przed czasem! Włodarze długo trzymali mnie w niepewności i choć wciąż nie znam nazwiska mojego rywala, jestem gotowy. Wprowadziłem kilka istotnych zmian w swoich przygotowaniach i nie wyobrażam sobie innego zakończenia jak wygrana. Cieszę się, że mogę być częścią tak mocnej karty walk. To będzie niezła gratka dla kibiców”.

W walce wieczoru marcowej gali w superstarciu zmierzą się mistrz KSW w wadze ciężkiej Phil de Fries oraz mistrz kategorii półciężkiej i jedyny zawodnik, który pokonał w KSW Mameda Khalidova, Tomasz Narkun, a stawką pojedynku będzie pas królewskiej kategorii wagowej należący do Anglika. Na KSW 47 dojdzie także do starcia dwóch olbrzymich sił. Naprzeciw siebie staną najsilniejszy człowiek na Ziemi, Mariusz Pudzianowski, oraz debiutujący w KSW, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki. W innej z głównych walk wieczoru dojdzie do hitowego starcia pomiędzy byłymi mistrzami wagi półśredniej, Borysem Mańkowskim i Dricusem du Plessis. W walce, która powinna zapewnić olbrzymie emocje, Marcin Wrzosek podejmie Daniela Torresa. Przed własną publicznością zmierzy się Karolina Owczarz, która zmierzy się z niepokonaną Aleksandrą Rolą. W jednym z dwóch strać otwierających galę KSW 47 dojdzie do walki stójkowicza Macieja Kazieczki z parterowcem Bartłomiejem Koperą. Do klatki wejdzie też łodzianin Dawid Gralka, a jego przeciwnikiem będzie Paweł Polityło.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button