FESTIWALEKONCERTY

Kasia Kowalska na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival 2024

Najpiękniejszy Festiwal Świata

Niebanalna postać, która debiutując równo 30 lat temu, wstrząsnęła polską sceną muzyczną.

Kasia Kowalska wraca na deski Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Muzyczna historia Kasi Kowalskiej sięga jej wczesnego dzieciństwa, gdy już jako mała dziewczynka zdobyła pierwszą w życiu nagrodę w konkursie piosenki zuchowej. Oczywiście to jej nie zatrzymało i przez następne lata rozwijała skrzydła, krocząc w stronę wielkiej, muzycznej kariery. Jako nastolatka występowała na scenie między innymi z Ewą Bem, nagrała również płyty z zespołami takimi jak Human, Fatum, Hetman, Piersi, czy Talking Pictures. Przełomową okazała się jednak przygoda z zespołem Evergreen, gdy po jednym z koncertów w 1993 roku jej kariera ruszyła z pełną prędkością! Debiutancki solowy album „Gemini”, wydany 1994 roku, zapisał się na stałe w katalogu polskiej muzyki rozrywkowej, osiągając ostatecznie status platynowej płyty.

Przez 30 lat działalności scenicznej nagrała 9 solowych albumów studyjnych, zdobyła wiele nagród, między innymi Fryderyka, Europejską nagrodę MTV, Eska Music Awards czy Bursztynowego Słowika Sopot Festival. Wystąpiła również w filmie „Nocne Graffiti” (1996 rok), czym udowodniła swój ogromny talent i wszechstronność! W 2018 roku, z okazji 25-lecia działalności artystycznej, powróciła na scenę, nadając swoim doskonale przez wszystkich znanym utworom nowego, rockowego brzmienia, co przywitało się z ogromnym entuzjazmem publiki.

Artystki, której muzyka rockowa nie jest obca od najmłodszych lat (wyjazdy na Festiwal w Jarocinie), oczywiście nie mogło zabraknąć w panteonie muzyków goszczących na scenach Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (6 koncertów, pierwszy w 2010 roku na koncercie finałowym w Warszawie) i Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Przygodę z Najpiękniejszym Festiwalem Świata Kasia Kowalska rozpoczęła w 2009 roku, występując u boku Juliette Lewis w projekcie „40 lat Woodstock” (koncert wspominający legendarny, Woodstock’69). Następnie gościła tu jeszcze trzykrotnie, a ostatni, solowy koncert na Dużej Scenie (z 2021 roku) został wydany na CD/DVD i winylu.

W 2024 roku wokalistka obchodzi jubileusz 30-lecia działalności scenicznej, co składa się w idealną całość z jubileuszem 30-lecia Najpiękniejszego Festiwalu Świata. WOŚP nie mogła przepuścić takiej okazji i zaprosiła Kasię do udziału w 30. Pol’and’Rock Festival! To będzie na pewno niezapomniany, pełen wzruszeń występ, który zostanie z publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata na zawsze!

Kasia Kowalska wystąpi na Dużej Scenie 2 sierpnia, w nocy z piątku na sobotę.

30. edycja Pol’and’Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku’69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki!

W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku, ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno, Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock’n’rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival! Ogłoszonymi do tej pory zespołami są Motionless in White, Electric Callboy oraz CelKilt.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button