PIŁKA RĘCZNA

Liga Mistrzów. Wygrana Vive Kielce w Norwegii. Puchar Polski odwołany!

EHF Liga Mistrzów

W meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa Vive Kielce pokonała Elverum Handball 31:22.

Było to drugie zwycięstwo mistrza Polski w tym turnieju.

Podopieczni Dujszebajewa mogą przygotowywać się do kolejnego meczu (14.10) – u siebie z Mieszkowem Brześć. W ten weekend mieli zagrać w finale Pucharu Polski.

Pierwsza siódemka: Wolff – Gudjonsson, A. Dujshebaev, Karacić, Karalek, Kulesh, Fernandez

Liga Mistrzów / Grupa A / 3. kolejka:

Elverum Handball – Łomża Vive Kielce 22:31 (11:18)

Elverum: Imsgard, Fries – Hedberg, Larsen, Schoenningsen, Pettersen, Fingren 3, Groendahl, Svensson, Abalo 1, Langaas 3, Nilsen-Nygaard 3, Mathe 5, Soerensen, Solstad 3, Pujol 4.

Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Vujović 4, Sićko 2, A. Dujszebajew, Tournat 5, Karacić 3, Lijewski, Kulesz 3, Moryto 3, Thrastarson 1, Fernandez 3, D. Dujszebajew 4, Gębala, Karalek 2, Gudjonsson 1.

Puchar Polski odwołany

„Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie zawodników Puchar Polski w piłce ręcznej mężczyzn został odwołany. Powodem jest pozytywny wynik na COVID -19 u jednego z zawodników, który miał kontakt z tymi, którzy dziś mieli zagrać w finałach Pucharu Polski w Lublinie.

– Mamy jeden przypadek zachorowania, ale nie możemy i nie chcemy nikogo narażać. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest absolutnym priorytetem – stąd podjęliśmy trudną, ale konieczną decyzję i zdecydowaliśmy o odwołaniu rozgrywek. Ta decyzja została skonsultowana z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej – informuje ZPRP.

Puchar Polski miał być rozegrany 3- 4 października br. w Lublinie.”