SIATKÓWKA

Liga Mistrzów siatkarzy: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w półfinale

CEV Champions League Volley

Dwa polskie kluby zagrają w półfinałach Ligi Mistrzów.

Do Jastrzębskiego Węgla dołączyła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w ćwierćfinale wyeliminowała Itas Trentino. Mistrz Polski w rewanżu wygrał po złotym secie, który od samego początku układał się po jego myśli, odnosząc ostateczne zwycięstwoi 15:9. Rywalem w grze o awans do finału będzie Sir Safety Susa Perugia z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem w składzie.

Po pięciu setach Itas Trentino wygrał w rewanżu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:19, 23:25, 27:29, 25:21, 15:12). W pierwszym spotkaniu zwyciężyli mistrzowie Polskie 3:2, więc o awansie miał zadecydować złoty set.

Itas Trentino: Riccardo Sbertoli, Daniele Lavia, Sreco Lisinac, Matej Kazijski, Alessandro Michieletto, Marko Podrascanin – Gabriele Laurenzano (libero) oraz Gabriele Nelli, Niccolo Depalma, Donovan Dzavoronok, Oreste Cavuto. Trener: Angelo Lorenzetti.

ZAKSA: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Norbert Huber, Adrian Staszewski. Trener: Tuomas Sammelvuo.

Liga Mistrzyń: porażki zespołów Magdaleny Stysiak i Joanny Wołosz

Od wtorku do czwarku rozgrywane były pierwsze ćwierćfinałowe mecze Ligi Mistrzyń. W czołowej ósemce klubów Europy znalazła się DOLINA Rzeszów, który przed własną widownią uległ tureckiemu potentatowi Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3. Rewanż 23 marca w Turcji.

Dwa pozostałe kluby tureckie – VakBank Stambuł oraz Fenerbahce Opet Stambuł – zaprezentowały siłę i bez straty seta wygrały z włoskimi – Vero Volley Mediolan (Magdalena Stysiak) oraz A.Carraro Imoco Conegliano (Joanna Wołosz).

Wyniki pierwszych meczów ćwierćfinałów Ligi Mistrzyń:

wtorek

Developres Rzeszów – Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3 (19:25, 25:22, 16:25, 26:28)
Stuttgart – Igor Gorgonzola Novara 1:3 (25:21, 16:25, 21:25, 23:25)