SIATKÓWKA

Liga Mistrzów siatkarzy. Jastrzębski Węgiel wycofał się. Nie czeka na decyzję CEV

Liga Mistrzów siatkarzy 2020

Europejska Konfederacja Siatkówki CEV zawiesiła wszystkie europejskie rozgrywki.

Raczej nie ma szans, że zostaną one wznowione.

Jastrzębski Węgiel już nie czeka na tę decyzję.

– Dogranie tej edycji Ligi Mistrzów z naszej strony będzie niemożliwe. Zawodnicy już wyjeżdżają, nie ma treningów – powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

Jastrzębianie wywalczyli awans do ćwierćfinału, wygrywając swoją grupę, m.in. po dwukrotnym pokonaniu (3:2, 3:1) Zenita Kazań. W walce o czwórkę mieli się zmierzyć z włoskim klubem Itas Trentino, ale żadne z dwóch zaplanowanych spotkań nie doszło do skutku.

Z Ligi Mistrzów nie zostali wyeliminowani, a przerwane rozgrywki PlusLigi zakończyli na czwartym miejscu, które nie daje im przepustki do gry w kolejnej edycji najważniejszego z europejskich pucharów.

– Jedynym rozwiązaniem byłoby rozszerzenie kolejnej edycji Ligi Mistrzów o zespół Jastrzębskiego Węgla. Awansowaliśmy do ósemki, ale ta edycja moim zdaniem nie zostanie dokończona, m.in. dlatego, że trzy włoskie kluby wciąż biorą udział w rozgrywkach – stwierdził Gorol.

We wcześniejszym komunikacie w związku z pandemią koronawirusa CEV poinformował, że „przerwa w europejskich pucharach w siatkówce z powodu koronawirusa zostaje wydłużona do odwołania”. Tym samym zmieniona została decyzja z 13 marca, wedle której rywalizacja w siatkówce europejskiej miała być wstrzymana do 3 kwietnia.

„Od momentu ogłoszenia przez CEV swojej wcześniejszej decyzji staliśmy się świadkami eskalacji pandemii koronawirusa w Europie, w efekcie czego w wielu krajach wprowadzono stan wyjątkowy i wstrzymano ligowe rozgrywki. Światowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) potwierdziła zaś zmiany w swoim kalendarzu, przekładając Ligę Narodów na czas po igrzyskach. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia członkowie zarządu CEV zgodzili się, by zawiesić wszystkie rozgrywki pod naszym szyldem do odwołania” – napisano w komunikacie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button