HOKEJ

Krynica-Zdrój. Rusza Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie

GKS Katowice, Unia Oświęcim, GKS Tychy i GKS Jastrzębie

Ostatnim mocnym akordem 2023 roku będzie Turniej Finałowy Pucharu Polski w Krynicy-Zdroju.

Od czwartku do soboty o prestiżowe trofeum będą rywalizować GKS Katowice, Unia Oświęcim, GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. W ostatnich kolejkach Hokej Ligi najrówniejszą formę prezentowała Unia.

28 grudnia o godz. 18:30 rozpocznie się pierwsze półfinałowe starcie w hokeju na lodzie, w którym zmierzą się GKS Katowice z GKS Jastrzębie. Z kolei w piątek, 29 grudnia o godz. 17:30 w drugim półfinale Unia Oświęcim zagra z GKS Tychy. Finał zaplanowany jest na sobotę, 30 grudnia na godzinę 17:30.

Zgodnie z regulaminem o Puchar Polski rywalizują cztery drużyny Hokej Ligi, które po dwóch pierwszych rundach sezonu zasadniczego zajęły najwyższe miejsca w tabeli rozgrywek.

Zwycięski miesiąc Unii

W ostatnich kolejkach Hokej Ligi najrówniejszą formę prezentowała Unia. W grudniu biało-niebiescy wygrali wszystkie cztery mecze, pokonując kolejno Cracovię, sanoczan oraz Zagłębie. W piątek oświęcimianie zagrają z GKS Tychy, który miał znakomitą serię dziesięciu kolejnych ligowych zwycięstw, ale w miniony piątek przegrał w Nowym Targu 3:6. Tyszanie bronią tytułu. W poprzednim sezonie Turniej Finałowy Pucharu Polski został rozegrany w Oświęcimiu, a GKS Tychy pokonał gospodarzy w finale 3:1.

Kapitan GieKSy wraca do domu

Wcześniej, w czwartek w pierwszym półfinale GKS Katowice zmierzy się z GKS Jastrzębie. W Hali Lodowej dobrze powinien się czuć kapitan mistrzów Polski Grzegorz Pasiut, który pochodzi z Krynicy-Zdroju i jest wychowankiem KTH.

– Miło będzie tam powrócić, dawno nie grałem w Krynicy-Zdroju oficjalnego meczu. W lidze graliśmy kilka razy z JKH i każde starcie było wyrównane i trudne – podkreśla Pasiut. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju świetnie pokazała się w ostatniej kolejce ligowej. W piątek wygrała w Sanoku z Marmą Ciarko aż 10:5.

Terminarz Turnieju Finałowego Pucharu Polski w Krynicy-Zdroju

Półfinał 1

Czwartek, 28 grudnia

GKS KATOWICE – GKS JASTRZĘBIE, godz. 18:30

Półfinał 2

Piątek, 29 grudnia

UNIA OŚWIĘCIM – GKS TYCHY, godz. 17:30

Sobota, 30 grudnia

Finał, godz.17:30

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button