KRAKÓW

Kraków. Śmiertelny wypadek. Cztery ofiary. Samochód dachował

Małopolska

Policjanci z prokuratorem prowadzili oględziny na miejscu wypadku drogowego w Krakowie, w którym zginęły 4 osoby – mieszkańcy powiatu wielickiego.

Śledztwo wyjaśni przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

15 lipca około 3 w nocy w Krakowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący Renault Megane, jadący Aleją Krasińskiego w kierunku Mostu Dębnickiego stracił nagle panowanie nad pojazdem. Potrącił słupki zawężające jezdnię, przejechał przez skrzyżowanie w lewą stronę uderzając w słup sygnalizacji świetlnej i lampę oświetlenia ulicznego a następnie zjechał, dachując po schodach na Bulwar Czerwieński, gdzie z kolei uderzył w betonowy murek okalający ścieżkę dla pieszych.


Na miejscu szybko zjawiły się służby. Strażacy wyciągali poszkodowanych z pojazdu, pogotowie reanimowało ich. Czwórka mężczyzn, która znajdowała się w samochodzie zmarła. To mieszkańcy powiatu wielickiego w wieku 24, 24, 23 i 20 lat.

Policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli uliczny monitoring, ustalili świadków – pieszych, którzy znajdowali się w pobliżu miejscu wypadku. Zmarłemu kierowcy zostanie pobrana krew do badania na zawartość alkoholu.

Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza. Na monitoringu zarejestrowano przejazd samochodu – śledczy będą analizować te zapisy i inne dowody w sprawie, wspólnie z biegłym z zakresu ruchu drogowego.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza w Krakowie 15 lipca 2023 r. wydał postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania wypadku w Krakowie przez kierującego pojazdem marki Renault tj. Patryka P.

Odnosząc się do doniesień medialnych (od kiedy w Polsce są media – red.) mówiących, że kierowcą była inna osoba, policja informuje, iż wszystkie ustalenia wskazują, że to Patryk P. kierował wskazanym samochodem. W szczególności wskazują na to czynności identyfikacyjne na miejscu zdarzenia, materiał fotograficzny i nagranie z monitoringu ulicznego, na którym widać jak Patryk P. chwilę przed wypadkiem wsiada za kierownicę swego samochodu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button