KRAKÓWPOLSKA

Ukrainiec podciął gardło kobiecie. Doszło do kłótni

Stan kobiety jest ciężki

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Krowodrza w Krakowie prowadzone jest śledztwo p-ko obywatelowi Ukrainy Leonidowi H.

Jest on podejrzany o to, że 2 lutego 2024 roku w Krakowie, działając w zamiarze bezpośrednim zabicia Romany P. swoim zachowaniem zmierzał do dokonania tego czynu zabronionego poprzez zadanie jej nożem jednej rany ciętej i dwóch ran kłutych szyi. Czym spowodował u niej aktywne krwawienie i rozległą odmę podskórną tkanek miękkich. Skutkowało to co najmniej naruszeniem czynności narządów ciała na okres dłuższy niż 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk. Jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na opór pokrzywdzonej i udzieloną jej pomoc medyczną, tj. o przest. z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk.

Z ustalonego stanu faktycznego wynika, że pomiędzy sprawcą a pokrzywdzoną doszło do sprzeczki natury osobistej. Wtedy zaatakował pokrzywdzoną w bramie budynku, podcinając gardło i zadając dwa ciosy nożem w szyję. Po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Załoga pogotowia przewiozła pokrzywdzoną do Szpitala Wojskowego, gdzie niezwłocznie przewieziono ją na blok operacyjny. Obecnie jej stan określany jest jako ciężki. Na miejsce zdarzenia, kiedy trwały czynności policyjne wrócił Leonid H., po czym został zatrzymany przez Policję. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przez prokuratora o przest. z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk przyznał się do zarzucanego mu czynu, a Sąd Rejonowy dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie 3 lutego 2024 roku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Śledztwo zlecone zostało Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie Wydziałowi do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu. Biegły Medyk Sądowy oceniając uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonej wskazał, że jej obrażenia skutkowały „co najmniej naruszeniem czynności narządów ciała na okres dłuższy niż 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk”, jednakże dopiero po przeprowadzeniu pełnej diagnostyki będzie możliwe wypowiedzenie się czy zostały wypełnione znamiona z art. 160 bądź 156 kk.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button