POZOSTAŁE

Light Move Festival 2023. Łódź ponownie stolicą światła

Łódź

Light Move Festival 2023 to nie tylko świetlne atrakcje.

Imprezie towarzyszy muzyka, dzięki której magia festiwalowych spacerów była jeszcze pełniejsza. Zobaczcie z tego wydarzenia kilka zdjęć.

Łódź. Light Move Festival 2023 (fot. UMŁ)

W dniach 29 września – 1 października Łódź była najjaśniejszym miastem w Polsce!

Łódź. Light Move Festival 2023 (fot. UMŁ)

Light Move Festival 2023 zaprosił tłumy na wieczorne spacery w baśniowej scenografii, tym razem pod hasłem „Szukając szczęścia”.

Łódź. Light Move Festival 2023 (fot. UMŁ)

Największą atrakcją były mappingi.

Tłumy na ul. Piotrkowskiej, wypełnione spacerowiczami parki, tętniące energią i muzyką miejskie place – podczas XIII edycji Light Move Festival Łódź ponownie stała się Polską stolicą sztuki światła.

Przez cały weekend w festiwalu uczestniczyło według szacunków organizatorów blisko 920 tys. osób

Miasto szczęśliwe po raz trzynasty! 

Po raz trzynasty festiwal rozświetlił miejskie ulice, parki i place. Na program wydarzenia ponownie złożyły się trzy segmenty: LMF ART, czyli dobrze znany uczestnikom festiwalu świat trójwymiarowych mappingów, projekcji, instalacji świetlnych i iluminacji, LMF MUSIC – koncerty w świetlnej oprawie oraz LMF EDU – spotkania z mówcami i specjalistami.

SZUKAJĄC SZCZĘŚCIA – tegoroczny temat przewodni festiwalu

Szczęście jawi się nam jako piękno, uczuciowy dobrostan, uczucie błogości, zadowolenia, radości, bezpieczeństwa. Szczęście to świętowanie pełni życia. Ludzie rozumieją szczęście na różne sposoby i w rozmaity sposób za szczęściem gonią. Jedni poszukują go w sobie poprzez budowanie pozytywnych relacji z innymi, poprzez pracę nad swoimi talentami, poprzez obcowanie z naturą, bycie tu i teraz. Żyją w zgodzie z samym sobą, zachowują pogodę ducha, cieszą się z drobiazgów. Inni szukają szczęścia za pomocą amuletów, przesądów i obrzędów. W różnorodnych kulturach, od zamierzchłych czasów, ludzie wierzyli w magiczne przedmioty przynoszące szczęście. Współcześnie nadal można spotkać społeczności, których życie wypełnione jest animistycznymi wierzeniami oraz ludowymi przesądami, a rzeczywistość duchowa przenika się z materialną.

Szlakiem rozświetlonej Łodzi

Podobnie jak w poprzednich latach światłem pomalowane zostały nie tylko imponujące łódzkie kamienice, ale również parki i place. Festiwal tradycyjnie zagościł na ulicy Piotrkowskiej, w parku Sienkiewicza i w Nowym Centrum Łodzi, gdzie jasnym punktem na festiwalowej mapie było EC1 Łódź.

– Light.Move.Festival. to fantastyczne wydarzenie i okazja, by lepiej poznać miasto, docenić to, jak się zmienia i zobaczyć jego piękno podkreślone światłem. Poprzednia edycja przyciągnęła kolejny raz setki tysięcy uczestników, w tym szczególnym roku, kiedy Łódź świętuje swoje sześćsetne urodziny spotkaliśmy się w jeszcze liczniejszym gronie
– mówi Piotr Kurzawa, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button