TRÓJMIASTO

Kościerzyna. Znęcał się nad dziećmi w wieku 3 i 7 lat

Pomorskie

Policjanci zatrzymali sprawcę przemocy, 34-letniego mieszkańca Kościerzyny (woj. pomorskie).

Jak ustalili wstępnie mundurowi, mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swoich dzieci. Za przestępstwo znęcania grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

W poniedziałek po południu (11.12.2023) do Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się 28-letnia kobieta i powiadomiła o tym, że jej partner życiowy znęcał się fizycznie i psychicznie nad ich dziećmi w wieku 3 i 7 lat. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 34-latka i osadzili go w policyjnym areszcie.

Śledczy pracujący nad tą sprawą. Ustalili, że mężczyzna znęcał się nad swoimi małymi dziećmi fizycznie i psychicznie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się nad małoletnimi. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Skoro mężczyzna znęcał się od dłuższego czasu nad dziećmi a matka dzieci dopiero teraz zareagowała to też jest winna tragedii tych dzieci przez bierne przyglądanie się i nie zgłaszanie od razu na policję. Matka do więzienia na 25 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button