CIEKAWOSTKI

Japońska policja z nowym i luksusowym radiowozem. Sportowy samochód wspomoże funkcjonariuszy drogówki

Japonia

Arsenał japońskiej policji wzmocniło specjalne, sportowe i luksusowe auto.

Mundurowi we wschodniej części Kraju Kwitnącej Wiśni otrzymali Lexusa LC. Samochód prezentuje się bardzo elegancko w oficjalnym, czarno-białym malowaniu i pomoże w ograniczaniu liczby wypadków drogowych.

Lexus LC (fot. Blog Lexus UK, Lexus)

W trosce o bezpieczeństwo

Sportowe coupé otrzymała Policja Prefekturalna w prefekturze Tochigi. Auto wspomoże funkcjonariuszy drogówki służących w Mobilnej Jednostce Ruchu. Sportowy Lexus będzie pomagał w zatrzymywaniu kierowców, a także w działaniach promocyjnych. Stylowy grand tourer ma pomóc w zmniejszeniu liczby wypadków na drogach w regionie. Samochód przekazał japońskiej drogówce przedstawiciel Lexusa, Kazuo Nakamura. Nakamura skontaktował się z policją w 2019 roku, mówiąc „Chciałbym, żebyście wykorzystali go w zapobieganiu wypadkom drogowym”.

Auto otrzymało charakterystyczne, czarno białe malowanie, typowe dla japońskiej policji. W ręce japońskich funkcjonariuszy trafił egzemplarz Lexusa LC w wersji 500, a więc napędzanej wolnossącą V-ósemką 5.0 o nominalnej mocy niemal 480 KM. Na japońskim rynku cena takiego auta wynosi od 13 500 000 jenów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu około 490 tys. zł. Co ciekawe, policja w prefekturze Tochigi wcześniej otrzymała też sportowego Nissana GT-R.

Lexus LC (fot. Blog Lexus UK, Lexus)

Ulepszony Lexus LC

Lexus wprowadził w tym roku kilka ulepszeń w modelu LC. Zmiany dotknęły zarówno klasycznej odmiany 500, jak i hybrydowej wersji 500h. Aż 10-stopniowa skrzynia biegów w Lexusie LC 500 pozwala teraz na większe obroty przy otwarciu przepustnicy w zakresie 50–70%.

Lexus LC (fot. Blog Lexus UK, Lexus)

Przekładnia zastosowana w niemal 360-konnym wariancie hybrydowym chętniej redukuje bieg do dwójki, przez co pozwala na bardziej dynamiczną jazdę. Lexus LC ma teraz również o 10 kg niższą masę nieresorowaną, co z kolei poprawia prowadzenie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button