POZOSTAŁE

Poznaliśmy prowadzących Eurowizję Junior 2020

18. Eurowizja Junior

Ida Nowakowska-Herndon, Małgorzata Wiktoria Tomaszewska i Rafał Brzozowski poprowadzą tegoroczną Eurowizję Junior.

Ala Tracz (fot. TVP)

Ala Tracz jest reprezentantką Polski 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior.

– Pandemia nałożyła na nas nowe obostrzenia, przez co realizujemy koncert w trybie online. Dziękuję EBU oraz wszystkim krajom, które angażują się w tę współpracę i decydują się wziąć udział w konkursie. TVP oddaje ze swojej strony grupę najlepszych fachowców od produkcji i realizacji, a także wspaniałych prowadzących – powiedział Jacek Kurski, prezes zarządu TVP.

– EBU jest pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu, elastyczności i kreatywności stworzonego przez TVP zespołu. Dzięki tej współpracy udało nam się zmobilizować i zorganizować tegoroczny konkurs, nawet pomimo trudnych warunków panujących w Europie. Nie możemy się doczekać kolejnego, niesamowitego show w Polsce – ocenił Martin Österdahl, Executive Supervisor JESC 2020.

Ida Nowakowska (fot. Waldemar Kompała/TVP)

Ida Nowakowska-Herndon, gwiazda tańca, aktorka, prowadząca wielu programów TVP i prezenterka. Absolwentka szkół tańca i aktorstwa w USA. Współprowadziła finał 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowany w Gliwicach. Od września prowadzi program „Ameryka da się lubić”.

Małgorzata Wiktoria Tomaszewska (fot. TVP)

Małgorzata Wiktoria Tomaszewska prezenterka TVP i współprowadząca muzyczne show. W maju 2019 została prowadzącą „Pytanie na śniadanie”. Wystąpiła w 2. edycji polskiego programu rozrywkowego „Dance Dance Dance”. Współprowadząca jedenastej edycji talent show „The Voice of Poland”.

Rafał Brzozowski piosenkarz i prezenter TVP. Prowadził wiele muzycznych widowisk telewizyjnych, w tym m.in. finał krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, koncert sylwestrowy TVP w Zakopanem. W 2019 zasiadł w polskim składzie jurorskim 64. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Ala Tracz (fot. TVP)

Alicja Tracz zaprezentowała swój konkursowy utwór „I’ll be standing by”, którego autorami są Sara Chmiel-Gromala i Andrzej Gromala „Gromee”. Reprezentantka Polski ma 10 lat i pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Dziewczynka zachwyciła widzów i jurorów programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior”, wykonaniem piosenki „Mam tę moc”.

Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior ponownie odbędzie się w Polsce. Organizatorem wydarzenia po raz drugi jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców. W tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior wezmą udział młodzi artyści z 13 krajów: Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Niemiec, Polski, Rosji oraz Serbii i Ukrainy.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 z powodu pandemii COVID-19 odbędzie się w zmienionej formule. W trosce o zdrowie wszystkich artystów oraz bezpieczeństwo imprezy wszystkie konkursowe występy artyści wykonają w studiu w swoich krajach. Koncert finałowy będzie transmitowany ze studia w Warszawie. Na miejscu będą zachowane konieczne procedury sanitarne: prezenterzy i obecni na miejscu członkowie ekipy zachowają dystans, zachowane będą wszelkie wymogi dotyczące ochrony zdrowia obecnych na miejscu osób.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 odbędzie się 29 listopada o godz. 17.00.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button