INNESIATKÓWKATENISWODNY

IO Tokio 2020. Wioślarstwo. Pierwszy medal dla Polski. Srebrna czwórka podwójna

Inne wyniki biało-czerwonych

Polskie wioślarki w finale czwórek podwójnych w Tokio wpłynęły na metę jako drugi zespół.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann nie kryły wzruszenia po zdobyciu srebrnego medalu igrzysk olimpijskich.

Jest to pierwszy medal igrzysk olimpijskich w Tokio dla Polski.

Bezkonkurencyjne okazały się Chinki. Polki dopłynęły do mety na drugim miejscu, a brąz wywalczyły Australijki. Niemki, przez błąd techniczny, uplasowały się dopiero na piątej pozycji.

Polki dotarły do mety z czasem 06:11.36. Poza zasięgiem były Chinki, które wygrały z dużą przewagą (06:05.13). Brąz wywalczyły Australijki (06:12.08), które przez niemal cały bieg trzymały się blisko biało-czerwonych.

Wyniki biało-czerwonych Tokio 2020

Iga Świątek i Łukasz Kubot w ćwierćfinale turnieju gry mieszanej na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polski duet w pierwszym meczu pokonał francuską parę Fiona Ferro oraz Pierre-Hugues Herbert 6:3, 7:6 (3).

W drugiej rundzie ich rywalami będą reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jelene Wiesnina i Asłan Karacew.

Siatkówka

Polska w 3. kolejce fazy grupowej igrzysk olimpijskich pokonała Wenezuelę 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15).

Grupowy terminarz Polaków:

Polska – Iran 2:3

Polska – Włochy 3:0

Polska – Wenezuela 3:1

Polska – Japonia,

Polska – Kanada (niedziela, 1 sierpnia, 2.00).

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Niemcami Juliusem Tholem i Clemensem Wicklerem 20:22, 16:21 w swoim drugim meczu grupowym. Wciąż mają szansę na awans.

W 1/8 finału już są Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Po wygraniu z Marokańczykami pokonali w 2. spotkaniu chilijskich braci Marco i Estebanem Grimalt 21:17, 21:18.

Pływanie. 17-latek z ósmym wynikiem finału

Rewelacyjny Krzysztof Chmielewski w finale 200 m stylem motylkowym z czasem 1.55,88 zajął ósme miejsce. Złoto zawisło na szyi Węgra Kristofa Milaka.